Informacje o materiałach

Antyczne srebro i antyczne złoto

W produkt wciera się atrament, który po wyschnięciu pozostaje w zagłębieniach. Czarny kolor pozostały w zagłębieniach powierzchni nadaje produktowi antyczny wygląd.

Drewno

Wykorzystujemy w naszych produktach kilka rodzajów drewna. Nigdy jednak nie korzystamy z drewna pochodzącego z gatunków zagrożonych. Najczęściej wykorzystywane w biżuterii rodzaje drewna to klon, brzoza i palma kokosowa.

Futro

W naszych produktach nigdy nie wykorzystujemy prawdziwych futer.

Guma

Obecna jest w naszych produktach, takich jak gumki do włosów, bransoletki itp.

Kamień akrylowy

Tzw. kamień akrylowy jest oszlifowanym odlewem z tworzywa, które przypomina kryształy Swarowskiego.

Kamienie półszlachetne (Semi-Precious Stone)

Nazywamy tak minerały i skały, które występują powszechnie, ale posiadają wartość dekoracyjną. Najczęściej używane przez nas kamienie półszlachetne to kwarc różowy i żady.

Kości i rogi

Firma Glitter korzysta najczęściej z imitacji kości i rogów, a także sztucznych pereł. Jeśli używamy prawdziwych kości lub rogów, pochodzą one od wołu lub bawołu.

Len

Len jest materiałem naturalnym.

Lycra

Lycra to elastyczny materiał syntetyczny, często wykorzystywany np. w rajstopach.

Nić akrylowa

Używana do produkcji wyrobów dzianinowych, jak np. czapki, rękawiczki i szaliki.

Nikiel

Nikiel to srebrzystobiały metal o wysokim połysku, używany m. in. do produkcji stali nierdzewnej. Wszelka biżuteria sprzedawana w sklepach Glitter spełnia dyrektywy UE dotyczące niklu. Jeśli masz alergię na nikiel mamy dla Ciebie alternatywną biżuterię z tworzywa sztucznego.

Okulary słoneczne

Materiał wykorzystywany w naszych okularach słonecznych to plastik lub metal. Soczewki wykonane są najczęściej z akrylu.

Ołów

Aktualnie na terenie UE nie ma regulacji dotyczących używania ołowiu do produkcji biżuterii. Począwszy od listopada 2007 Glitter eliminuje ołów ze swoich wyrobów i stawia nowe, ostrzejsze wymagania swoim dostawcom.

Perły

Perły, których używamy, wykonane są z różnych materiałów, najczęściej ze szkła i tworzyw sztucznych.

Pióra

Wykorzystujemy zarówno materiały sztuczne jak i prawdziwe pióra. Wykorzystywane w naszych produktach prawdziwe pióra pochodzą od martwego drobiu, głównie kur lub kaczek.

Platerowanie (farba na metalu)

Biżuteria Glitter jest platerowana elektrolitycznie np. żółtą farbą. Zazwyczaj grubość warstwy plateru wynosi 1,5-3 mm. Jakość plateru pogarsza się w kontakcie z wodą, perfumami i lakierem do włosów.

Platerowanie (farba na tworzywach sztucznych)

Biżuteria srebrna i złota z tworzywa sztucznego poddawana jest platerowaniu próżniowemu.

Poliester

Poliester to rodzaj polimeru występującego w postaci twardej (nienasyconej) i termoplastycznej (nasyconej). Włókna poliestrowe to drugi w kolejności najczęściej na świecie używany materiał do produkcji tkanin.

Poliuretan (PU), plastyczne tworzywo gumopodobne

Takie produkty jak torby, paski, portfele i rękawiczki wykonane z tworzywa PU nie tolerują wody. Wyroby te są co prawda poddawane obróbce, która powoduje, że nie wchłaniają wody, tzn. woda na powierzchni materiału formuje się w krople i spływa, efekt ten nie jest jednak trwały. Zwykłe używanie i kontakt z brudem, środkami piorącymi, środkami owadobójczymi i innymi zanieczyszczeniami może zmniejszyć odporność materiału.

Skóra

Skóra, wyprawiona bądź surowa, to skóra uzyskiwana głównie od krów, świń, jagniąt i kóz. Firma Glitter rzadko korzysta z prawdziwej skóry do wyrobu biżuterii i dodatków, używamy zwykle imitacji skóry z poliuretanu (PU).

Stal chirurgiczna

Nazwa ”Stal chirurgiczna” odnosi się do nierdzewnej stali używanej do wyrobu sztyftów w kolczykach do uszu i piercingu. Stal chirurgiczna nie wydziela niklu.

Sterling Silver (Znak towarowy Glitter: Pure Silver)

Sterling Silver oznacza prawdziwe srebro. Daje to gwarancję, że biżuteria zawiera przynajmniej 92,5% srebra. Jeśli ten warunek jest spełniony produkt otrzymuje znak 952. Glitter sprzedaje tylko Sterling Silver o próbie 925 i z naszym własnym znakiem identyfikacyjnym SASB.

Choć zazwyczaj srebro nie zawiera niklu, czasami może być on wykorzystany jako środek utwardzający. Srebro ciemnieje w kontakcie z tlenem. Biżuteria srebrna odzyskuje swój połysk w wyniku polerowania specjalną ściereczką lub środkiem do czyszczenia srebra.

Stop (połączenie)

Stop to połączenie dwóch lub więcej pierwiastków, z których przynajmniej jeden posiada właściwości metaliczne. Czasami stopem nazywa się też mieszaninę dwóch lub więcej materiałów polimerycznych (w języku potocznym nazywanych tworzywami sztucznymi).

Sztyfty kolczyków

Najczęściej do wykonania sztyftów w kolczykach używa się stali chirurgicznej, czasami też wykorzystywany jest do tego mosiądz, którego użycie jest zgodne z regulacjami UE.

Stras

Stras to drobne szlifowane kamyczki szklane lub akrylowe. W zdecydowanej większości w naszych produktach korzystamy z kamyków szklanych

Swarovski

Swarovski to nazwa wiodącej firmy na rynku szlifowanych kamieni szklanych tzw. kryształów Swarovskiego. W niektórych produktach wykorzystujemy kryształy Swarovskiego. Produkty takie są oznakowane symbolami marki Swarovski.

Sztuczne włosy

Sprzedawane w sklepach Glitter sztuczne włosy są wykonane w 100 % z poliestru.

Tworzywo sztuczne

Produkty Glitter z tworzywa sztucznego wykonane są z różnych materiałów, jak np. nylon, polipropylen, poliamid, polistyren, ABS, szkło akrylowe i żywice.

Wiskoza

Wiskoza jest materiałem naturalnym.

Zamsz

Zamsz to wewnętrzna strona skóry zwierzęcej, która poddawana jest obróbce, nadającej powierzchni aksamitny wygląd.