Glitter.pl

Moda, uroda, zdrowie, lifestyle

Uroda Włosy

Farbowanie włosów u chłopaka – chwilowy kaprys czy trend przyszłości?

Nie tylko ludzie zmieniają się na przestrzeni lat. Ewoluują również modowe trendy. To, co kiedyś było nie do pomyślenia, dziś urzeczywistnia się. Tak właśnie dzieje się z farbowaniem włosów przez mężczyzn. Na co zwrócić uwagę, żeby końcowy efekt nie był przykrym doświadczeniem?

Wyznaczenie celu metamorfozy

Warto spokojnie przemyśleć decyzję o zmianie wizerunku. U niektórych mężczyzn pierwsze siwe włosy pojawiają się już przed trzydziestką. Wówczas ich farbowanie kolorem identycznym lub zbliżonym do naturalnego przyniesie zamierzony efekt. Taki zabieg na pewno poprawi poczucie własnej wartości. Najbezpieczniej tego typu farbowanie wykonać w sprawdzonym salonie fryzjerskim. Samodzielny dobór odpowiedniego odcienia dla laika może okazać się dość trudnym wyzwaniem. O ile przy czarnych włosach nie byłby to problem, to przy różnych odcieniach brązu lub blondu mogłoby stać się kłopotliwe.

Czas na odrobinę szaleństwa na głowie

Farbowanie włosów u chłopaka w intensywnych barwach może być doskonałym rozwiązaniem w okresie wakacji lub karnawału. Ogniste czerwienie, tajemnicze fiolety, trawiaste zielenie, szalone błękity czy modne od jakiegoś czasu odcienie szarości lub srebra nie są zarezerwowane tylko dla kobiet. Dobranie przez stylistę odpowiedniego koloru i kształtu fryzury może dać oszałamiający efekt. Kiedy eksperymentować i poszukiwać własnego stylu jak nie w młodości? Przy męskiej zmianie wizerunku możliwe jest bardzo częste dokonywanie kolejnej zmiany fryzury. Zazwyczaj mężczyźni mają dość krótkie włosy. Ich ścięcie i pozostawienie kilkumilimetrowej długości nie będzie dramatem, ponieważ kosmyki odrosną w krótkim czasie. W zależności od trwałości koloryzacji warto również zastanowić się, czy wybrany kolor ma gościć na głowie przez chwilę czy znacznie dłużej. Jeśli konsument ma doświadczenie w koloryzacji lub osobę chętną do pomocy, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby zabieg zmiany koloru wykonać w domu. Wybór wśród drogeryjnych odcieni jest naprawdę imponujący. Są to szampony i pianki utrzymujące się od jednego do kilkunastu myć. Natomiast farby zazwyczaj zaliczane są do koloryzacji trwałej.

Odpowiednia pielęgnacja przedłuży trwałość koloru

Warto pamiętać o doborze odpowiednich kosmetyków. Szampony i odżywki do włosów farbowanych posiadają wiele nawilżających i pielęgnacyjnych składników oraz filtry UV zapobiegające blaknięciu koloru. Raz w tygodniu warto nałożyć na kosmyki bogatszą w aktywne składniki maskę, która nada fryzurze połysk oraz sprawi, że włosy staną się bardziej podatne na układanie i będą miękkie w dotyku. Natomiast żel, pasta lub guma do stylizacji nadadzą fryzurze pożądaną formę i utrzymają niesforne kosmyki na swoim miejscu przez cały dzień.
Dbanie przez panów o wygląd nie jest już niczym niezwykłym, a na pewno nie wolno twierdzić, że jest niemęskie. Zainteresowanie własnym wizerunkiem jest zupełnie naturalne i świadczy o tym, że współcześni mężczyźni są bardziej świadomi swoich potrzeb niż dawniej. Nie jest im także obojętny fakt, jak są postrzegani przez innych.