Glitter.pl

Moda, uroda, zdrowie, lifestyle

Pielęgnacja Włosy

Poradnik farbowania włosów

Farbowanie włosów w domu nie jest skomplikowanym zadaniem. Warto jednak pamiętać o podstawowych zasadach, które pozwolą nam uzyskać pożądany efekt. Jak farbować włosy samodzielnie? Na co warto zwracać uwagę?

Poradnik farbowania włosów – o czym pamiętać?

Samodzielne farbowanie włosów w domu ma wiele zwolenników. To szybki i wygodny sposób na zmianę koloru i uzyskanie ciekawego efektu. Pamiętajmy, że kluczem do sukcesu w tym przypadku jest dobranie odpowiedniego koloru i zastosowanie właściwej techniki koloryzacji.
Prawidłowe wykonanie farbowania nie zniszczy włosów i pozwoli nam zaoszczędzić.
Wybierając farbę do włosów, postawmy na dobrą jakość i sprawdzoną markę.

Na początek regeneracja włosów

Jeśli mamy zniszczone włosy, przed farbowaniem warto je zregenerować. Pomocne będzie właściwe nawilżenie.
Przed koloryzacją nie należy jednak myć włosów przez około 2 dni. To pozwoli zabezpieczyć skórę głowy przed działaniem chemicznych składników farby.

Sprawne nakładanie farby

Zabieg nakładania farby na włosy powinniśmy wykonać szybko i sprawnie. Zaraz po wymieszaniu należy zużyć farbę, aby zadziałała prawidłowo. Włosy długie często wymagają użycia nawet dwóch opakowań farby. To, co zostanie, warto wyrzucić, gdyż już nam się nie przyda.
Warto zauważyć, że włosy pokryte farbą nie powinny być niczym przykryte. Preparat musi się utlenić, dlatego nie owijajmy niczym głowy.

Czas koloryzacji

Dokładnie pilnujmy czasu farbowania. Zbyt szybkie spłukanie spowoduje nierównomierną koloryzację lub nie uzyskanie danego efektu. Zbyt długie trzymanie farby na włosach doprowadzi natomiast do podrażnienia skóry głowy i zniszczenia włosów.
Po dokonaniu zabiegu warto odpowiednio dbać o włosy, stosując kosmetyki do farbowanych włosów. Kolor będzie trwalszy dzięki stosowaniu szamponów i odżywek danego rodzaju.

Dbanie o farbowane włosy

Po farbowaniu włosy często są łamliwe i przesuszone, dlatego warto pamiętać o ich regeneracji. Zadbajmy o substancje nawilżające i nadające elastyczności. Same odżywki nie wystarczą, dlatego zastosujmy dodatkowo regenerujące maski z witaminą E, gliceryną, czy odżywczymi olejkami i wyciągami roślinnymi. Taki preparat nakładajmy na całą długość włosów, aby skutecznie zadziałał. Można także owinąć głowę ciepłym ręcznikiem, dzięki czemu środek łatwiej wniknie i zregeneruje skórę głowy.

Każdy poradnik farbowania włosów mówi o tym, że farbę powinniśmy nakładać równomiernie na całej długości włosów. Pilnujmy czasu oznaczonego na opakowaniu i nie przekraczajmy go. Kupując farbę postawmy na najlepszą jakość, która da nam długotrwały efekt i zadowolenie z nowego koloru.