Glitter.pl

Moda, uroda, zdrowie, lifestyle

Uroda Włosy

W co zaopatrzyć się, by lepiej dbać o włosy?

Od jakiegoś czasu bardzo modna stała się świadoma pielęgnacja włosów. Jest to bardzo zdrowy trend – stawia na bycie świadomym konsumentem, który zna swoje włosy, wie czego potrzebują i kupuje rzeczy, które są mu potrzebne. Ktoś taki dobiera rodzaj kosmetyków pod rodzaj swoich włosów a także potrzeby skóry głowy, dzięki czemu unika niewypałów i źle wyglądających włosów. W efekcie takich zabiegów można w całkiem krótkim czasie uzyskać przepiękne, zadbane, dobrze wyglądające w każdej sytuacji włosy.

Zabiegi u fryzjera

Wbrew pozorom, aby tak było, nie trzeba regularnie korzystać z drogich zabiegów regenerujących u fryzjera (chociaż takie zabiegi jak najbardziej też raz na jakiś czas są wskazane).
Ze świadomą pielęgnacją włosów związane też są odpowiednie akcesoria do włosów. Świadomy konsument wybiera akcesoria do włosów które są mu niezbędne i które są wysokiej jakości, dzięki czemu nie tylko nie będzie niszczyć swoich włosów, ale też wspomoże ich pielęgnację.

Grzebień i szczotka

Pierwszym bardzo ważnym akcesorium jest odpowiedni grzebień i szczotka. Akcesoria do włosów czesania są bez wątpienia bardzo ważne – należy zadbać o to, aby to czym czeszemy włosy nie tylko ich nie zniszczyło, ale wręcz by pomogło w ich pielęgnacji. Bardzo pomocne mogą tu być drewniane szczotki do włosów. Drewniane szczotki nie tylko delikatnie rozczesują włosy, ale też pomagają wchłaniać z nich zanieczyszczenia, a także pomagają rozprowadzić sebum ze skóry głowy po całej długości włosa. Paradoksalnie, właśnie dzięki temu przedłużamy ich trwałość – a poza tym sprawiamy, że uzyskują one warstwę ochronną, gdyż w końcu takie jest zadanie sebum – ochrona przed zniszczeniami. Drewniana szczotka albo drewniany grzebień to zdecydowanie niezbędne akcesoria do włosów w kosmetyczce każdego człowieka.

Jakie jeszcze akcesoria do włosów są przydatne?

Warto patrzeć na to, jakie gumki do włosów kupujemy. Dla osób z długimi włosami gumki czy spinki to niezbędne akcesoria do włosów, jednak niektóre mogą przyspieszać ich wycieranie na długości i łamanie. Warto zatem zakupić gumki które nie posiadają żadnych metalowych części, a także wykonane są z delikatnych materiałów. Dzięki temu zniwelujemy szansę na zwiększenie łamliwości i szybszego niszczenia naszych włosów.
To najbardziej podstawowe akcesoria do włosów, jakie warto by każdy w domu posiadał. Oczywiście istnieje wiele innych – specjalne, fryzjerskie suszarki do włosów z chłodnym nawiewem, akcesoria do spinania, akcesoria pomagające wcierać serum do skóry głowy i wiele innych – ważne, by dopasować je do swoich potrzeb.