Glitter.pl

Moda, uroda, zdrowie, lifestyle

Moda

Eleganckie stylizacje

Strój powinien być zawsze dopasowany do okazji. Swoim wyglądem można podkreślić powagę sytuacji i okazać szacunek organizatorom. Szczególnie zauważalne jest to w przypadku wesel lub eleganckich kolacji. Z tego powodu warto mieć w swojej szafie kilka zestawów, które idealnie sprawdzą się w tego typu sytuacjach.

Strój wieczorowy wymaga dopracowania

Niezbędne jest dopasowanie do siebie poszczególnych elementów i dokładne przemyślenie całej kompozycji. Długie suknie sprawdzą się idealnie na większe wyjścia. Jednak mogą być utrzymane w różnych stylach. Ciemniejsze barwy i grube materiały sprawiają, że stylizacja wygląda na bardziej elegancką. Sprawdzi się to w przypadku typowo wieczorowych kolacji i bankietów. Wesela rządzą się odrobinę innymi zasadami z uwagi na godzinę rozpoczęcia. Tu warto zdecydować się na zwiewne tkaniny i delikatne zdobienia. Całość nabierze wtedy lekkości i naturalności. Oczywiście nie należy ograniczać się jedynie do długich sukien. Równie dobrze mogą sprawdzić się także krótsze warianty. Warto dopasować to do własnych upodobań oraz sylwetki. Kluczowe zawsze powinno być podkreślenie atutów i ukrycie ewentualnych mankamentów. W ten sposób można znacznie poprawić swój wygląd i podbudować pewność siebie. Jeszcze przed rozpoczęciem poszukiwań sukienki warto określić jakie cechy będą najważniejsze.

Krój ubrania

Niezwykle istotny jest tu krój. U większości kobiet sprawdzają się modele zwężane w talii. Wysmuklają sylwetkę i umożliwiają podkreślenie proporcji ciała. Wszelkie rozbieżności między szerokością bioder i ramion można bez problemu zatuszować. Najłatwiej jest to zrobić zmieniając stopień zabudowania rękawów oraz rozkloszowania dołu sukienki. Każda kobieta potrzebuje czegoś innego. Z tego powodu należy przymierzyć jak najwięcej kreacji i na tej podstawie dokonać ostatecznego wyboru. Porównując je ze sobą można ocenić co prezentuje się najlepiej. Kolejna kwestia to fryzura. Przy odsłoniętych ramionach można pozwolić sobie na rozpuszczone włosy. Jednak w przypadku zabudowanych przy szyi modeli należysz skłonić się ku upięciom. Klasyczny kok zawsze prezentuje się dobrze. Podkreśla elegancję i zapewnia niezbędny komfort. Dodatkowo można zdecydować się na biżuterię. Będzie ona szczególnie wyeksponowana przy spiętych włosach. Najlepiej sprawdzają się połyskujące dodatki, które odcieniem pasują do sukienki. Należy zachować spójność tonacji. Z tego powodu wybór między złotem i srebrem nie może być przypadkowy. Należy dokładnie przemyśleć cały zestaw i przeanalizować poszczególne elementy.