Glitter.pl

Moda, uroda, zdrowie, lifestyle

czarne botki na słupku
Moda

Czarne botki na słupku – jak je wybrać i nosić?

Wraz z nastaniem jesieni niemal każda kobieta zaczyna zastanawiać się nad tym, czy nie nadszedł już czas na nowe stylizacje. Warto krytycznie przyjrzeć się swojej szafie i dokonać w niej kilku korekt. Tym elementem garderoby, który najczęściej domaga się wymiany są buty – często noszone intensywnie nie tylko jesienią, ale i wiosną. Na jakie postawić tej jesieni? Miłośniczki wygody, komfortu oraz tego, co nigdy nie wychodzi z mody, nie mają najmniejszych wątpliwości. Ich wybór pada na czarne botki na słupku. Nie jest to wybór przypadkowy.

Jak wybrać idealne botki na słupku?

Kobiety, które są proszone o opisanie idealnych botków na słupku, zwykle podkreślają, że tym, co powinno je wyróżniać, jest przede wszystkim neutralna kolorystyka. Czerń sprawdza się w tym kontekście szczególnie dobrze. Botki utrzymane w tej tonacji można zakładać bez obaw nie tylko do pracy, ale również przygotowując się do odbycia bardziej oficjalnego spotkania.

Jeśli interesują nas buty do codziennego użytkowania, warto pamiętać także o tym, że nie należy przesadzać z ich wysokością. Owszem, im są one wyższe, tym bardziej smukła wydaje się kobieca sylwetka. W pewnym momencie mogą jednak utracić atut praktyczności, a przecież to właśnie on sprawia, że botki są tak lubianym obuwiem. Za optymalną wysokość słupka uważa się 8 centymetrów. Nie można jednak zapominać także o roli jaką mają do odegrania względy indywidualne.

czarne botki na słupku

Botki na słupku – przegląd zalet

Botki na słupku są chętnie wybierane w okresie jesienno-zimowym z przynajmniej kilku powodów. Na pierwszy plan wysuwa się to, że trudno o buty bardziej stabilne niż one. Przecież w trudnych warunkach nikt nie chce czuć się niepewnie. Jak już wspomniano, botki są idealnym obuwiem do eleganckich stylizacji. Sprawdzają się jednak znakomicie także wtedy, gdy pojawia się konieczność przebijania się dziarskim krokiem przez zaspy, aby zdążyć do pracy na czas.

Inną zaletą botków na słupku, której nie powinno się ignorować, jest ich różnorodność. Ta dotyczy nie tylko typowej dla nich kolorystyki, ale i materiałów, z których są wykonane. Oczywiście, solidna jakość bardzo często idzie w parze z dość wysoką ceną obuwia. Kobiety kupujące botki nie mogą jednak twierdzić, że nie mają szans na znalezienie naprawdę solidnego rozwiązania. Tym samym muszą się zadowolić obuwiem niższej jakości.

Warto zwrócić uwagę także na to, że botki na słupku to idealny przykład obuwia ponadczasowego. Trendy się zmieniają i wiele rozwiązań modnych w poprzednich sezonach dziś wywołuje rozbawienie. Nie można tego jednak powiedzieć o botkach, które nie wychodzą z mody. Jeśli więc postawimy na kolor taki, jak czerń, możemy mieć pewność, że weszliśmy w posiadanie obuwia na więcej niż jeden sezon.

czarne botki

Czarne botki na słupku – najciekawsze stylizacje

Czarne botki na słupki to idealny przykład obuwia wykorzystywanego do zróżnicowanych stylizacji. Przez cały czas sprawiając wrażenie takiego, które nie ma sobie równych. Można je nosić na wiele innych sposobów. Zaskoczymy otoczenie tym, jak dużo pomysłów da się zrealizować mając do dyspozycji zaledwie jedną parę butów.

Pierwszym z nich jest zestaw, na który składają się botki na słupku, dopasowane jeansy, a wraz z nimi – dopasowana ramoneska. Tego rodzaju połączenie nigdy nie wychodzi z mody. Nic więc dziwnego, że jesienią sięgają po nie zarówno kobiety spieszące się do pracy, jak i modelki na wybiegach. Ciekawą propozycja jest także zestaw, na który składają się botki na słupku oraz zwiewna sukienka lub spódnica. To idealne jesienne połączenie, które jest wysoko cenione przede wszystkim dlatego, że nadaje sylwetce nieoczekiwanej lekkości.