Glitter.pl

Moda, uroda, zdrowie, lifestyle

Uroda Włosy

Jak samemu przyciąć włosy

Jeżeli chodzi o nasze włosy – tutaj każda z nas ma pomysł na siebie i najczęściej od lat chodzimy w tej samej fryzurze, ponieważ bardzo dobrze się w niej czujemy i na przykład nie chcemy nic zmieniać. Warto jest chodzić do fryzjera, ale jak wiadomo – po pierwsze to jednak kosztuje, a po drugie nie możemy przecież ot tak zaufać każdemu fryzjerowi. Z pewnością każda z nas zna tę historię, że idąc do fryzjera i prosząc jedynie o podcięcie końcówek, fryzjerka w zamian obcina nam kilka centymetrów włosów. Warto jest więc między innymi z tego powodu samemu spróbować sobie przyciąć włosy. Nie wiemy jednak najczęściej, jak możemy poprawnie przyciąć sobie włosy.

Jak samemu przyciąć włosy?

Jeżeli chodzi o to, jak samemu przyciąć włosy, pierwszym krokiem jest znalezienie najodpowiedniejszej dla siebie fryzury. Możemy ją znaleźć oczywiście w Internecie, jak i na przykład w gazecie. Inna sprawa to jest to, że gdy znajdziemy piękną wręcz fryzurkę, musi ona przecież pasować do naszego kształtu naszej twarzy. Może się przecież okazać, że pomimo tego, że podoba nam się jakaś fryzura, nie będzie ona ”na nas” korzystnie wyglądać. Oprócz tego, jeżeli chcemy samemu przyciąć sobie włosy, nie musimy wcale używać do tego najlepszych maszynek czy najlepszych na rynku nożyczek.

Samodzielne przycinanie włosów – o czym jeszcze powinniśmy pamiętać?

Nasze nożyczki powinny być bardzo ostre. Nie trzeba kupować do tego profesjonalnych nożyczek, muszą one jedynie być bardzo ostre, ponieważ jeżeli ich nie naostrzymy, po prostu zniszczą one nasze zdrowe włosy. Jeżeli nie będziemy oprócz tego korzystać z cienkiego grzebienia, który ma wąsko rozstawione włosy, z samodzielnego obcinania włosów będą nici. Nie zapominajmy więc o rozczesywaniu włosów, dzięki temu żaden kołtun nam nie zepsuje fryzurę i nie zniweczy naszych planów na samodzielne stworzenie dla siebie pięknej fryzury. Na pewno powinniśmy się jeszcze zaopatrzyć w dwa lusterka. Jedno postawmy z przodu, a drugie postawmy z tyłu, żeby ewentualne błędy w cięciu na bieżąco korygować. Jeżeli nadal nie jesteśmy pewni, jak powinno wyglądać to samodzielne przycinanie włosów, zapytajmy o to kogoś, kto się na tym zna.

Samodzielne przycinanie włosów – zaoszczędzenie pieniędzy oraz czasu.

Jeśli nadal nie wiemy, jak najlepiej jest obciąć sobie samemu włosy – poszukajmy tutoriali w Internecie. Są one ogólnodostępne dla każdego. Możemy także zrobić sobie specjalistyczny kurs, ale lepiej jest po prostu samodzielnie sobie zwiększyć swoje umiejętności. Każda z nas powinna chociaż troszkę interesować się stylizacją włosów. Pamiętajmy jednak zawsze o tym, że nie możemy przecież wszystkiego robić samemu. Najlepiej jest przecież zaufać fryzjerowi, który zna się na rzeczy. Aby zostać fryzjerem, potrzeba przecież skończyć specjalistyczne kursy, w innym wypadku nikt nam nie zaufa i naprawdę bardzo trudno będzie nam założyć swój samodzielny zakład fryzjerski. Każdy z nas zasługuje na to, żeby wyglądać jak najlepiej.