Glitter.pl

Moda, uroda, zdrowie, lifestyle

Moda

Moda lat dwudziestych

Lata dwudzieste, stały się jakby pierwszym krokiem do nowoczesności. Kobiety były zmuszone przejąć obowiązki mężczyzn, dlatego też stroje obecnie noszone przez nie stroje zaczęły krępować ruchy przez co stały się niewygodne.

Niższa cena

Rewolucja, która nastąpiła w produkcji tkanin sprawiła, że ich ceny uległy obniżeniu przez co modą mogli cieszyć się niemal wszyscy. Moda lat dwudziestych różni się znacząco od tego, co do tej pory było wzorem najlepszego ubioru oraz piękna.
Lata dwudzieste to styl Coco Chanel i modowa rewolucja. Coco Chanel była prekursorką modowej rewolucji, namawiała kobiety do zmian oraz o dbania o swoje stylizacja lata 20 oraz o swój wygląd. W tym czasie spodnie stały się symbolem wolności oraz wyzwolenia kobiet od sztywnych gorsetów. Oprócz wygodny niezmiernie istotna była elegancja oraz najwyższej jakości tkaniny. Prostota stała się kluczem do prawdziwego piękna.
Na modę lat dwudziestych wpływ również miała kobieca grupa Flapperek..
Szerzyły one obraz kobiety chłopczycy, która świetnie wyglądają w ubraniach, które były podobne do tych noszonych przez mężczyzn. Taki styl stał się sposobem na życie, dawał wiele swobody oraz pozwalał być kobietą na równi z mężczyznami.

Ukrywanie kształtów

Moda lat dwudziestych to nie tylko ubieranie spodni, ale również ukrywanie kobiecych kształtów. Kobiety zaczęły stosować bieliznę, która spłaszczała im klatkę piersiową. Zaczęły nosić również ubrania bardzo luźne. Dawało im to swobodę oraz poczucie wolności, która we wcześniejszych latach nie byłą dla nich.
Sukienki w latach dwudziestych były luźne i nie podkreślały kobiecych kształtów, Miało to związek z porzuceniem gorsetów i uwielbieniem dla prostej sylwetki. Suknie posiadały kształt liter H oraz nie posiadały rękawów. W ówczesnej modzie prym wiodły również „małe czarne”, które zainspirowane były stylem Coco Chanel.
Jeśli chodzi o kolor to w ubraniach z lat dwudziestych dominował kolor cielisty. Jeśli kobiety chciały postawić na jakiś inny kolor to decydowały się na jasne kolory pastelowe. Rzadko za to można było wówczas spotkać by stylizacja lata 20 posiadała mocne kolory oraz wzory.
Do wykonywania stylizacji używano jedwabiu. Byłą to bardzo ładna tkanina i pasowała ona do ubrań na każdą okazję. Jedwab sprawiał również, że kobieta w danej stylizacji czuła się komfortowo. Po latach noszenia ciasnych i obudowanych ubrań jedwab stał się okazją do większego emanowania wolnością.
Lata dwudzieste to okres również bardzo oryginalnych i typowych dla tamtego okresu kobiecych strojów wieczorowych, Sukienki maiły obniżony stan i sięgały lekko za kolano.