Glitter.pl

Moda, uroda, zdrowie, lifestyle

Uroda

Czym jest srebro sterling?

Zdecydowana większość sprzedawanej dziś biżuterii srebrnej, jednakowo u wszystkich sprzedawców biżuterii, jest wykonana ze srebra sterling. Jednak czym dokładnie jest srebro sterling? Czy to dobrze, czy źle, że biżuteria wykonana jest ze srebra sterling? Właśnie o tym za chwilę się dowiesz z poniższego artykułu!

Co to jest srebro sterling?

Zacznijmy od krótkiego omówienia chemicznego na temat srebra sterling. Srebro sterling to tak zwany stop srebra, w którym sama próba wynosi 925. Dlatego też często słyszysz tę liczbę w połączeniu ze srebrem. Liczba ta wynosi 925, ponieważ srebro zawiera 92,5% czystego srebra, a ostatnie 7,5% to inne metale (tutaj zwykle będzie to miedź). Innymi metalami stosowanymi w procesie stopowym będą zazwyczaj german, cynk lub platyna.

Srebro sterling jest najczęściej używanym stopem srebra do wyrobu biżuterii, dlatego możesz postrzegać to jako znak jakości, że biżuteria jest wykonana ze srebra. Jeśli chcesz sprawdzić, czy twój produkt jest wykonany ze srebra, często będzie tam znak jakości i produkcji w postaci znaczków, wygrawerowanych gdzieś w biżuterii. Srebro sterling może różnić się w oznakowaniu w zależności od kraju (np. 925 w niektórych krajach i 925s w innych).

Jak ocenić obiekt i ustalić, czy jest to srebro sterling, czy falsyfikat?

Za obecność pieczęci.
Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to znaleźć, jeśli ma charakterystyczną pieczęć, na ogół mają prawie wszystkie elementy wykonane z tego materiału. Ma postać pieczęci, symbolu lub serii symboli. Będą one oznaczać ich typ, czystość i autentyczność. Każdy kraj ma inny system stemplowania, więc oznakowanie może się trochę różnić. Jeśli pieczęć jest obecna, najprawdopodobniej jest to srebro, chociaż istnieją inne metody weryfikacji.

Z powodu dźwięku.
Kiedy jest to prawdziwe srebro sterling, kiedy uderza w obiekt (palcami lub metalową monetą), powinien brzmieć jak dzwonek, z głośnym dźwiękiem trwającym od 1 do 2 sekund. W przypadku nieprodukowania dźwięku podobnego do opisanego najprawdopodobniej obiekt, który posiadamy, nie jest srebrem.

Analiza zapachu.
Srebro nie ma zapachu, więc jeśli przez jakiś czas wyczuje się silny zapach, przedmiot nie może być srebrem i ma wysoką zawartość miedzi.
Stop między srebrem a miedzią jest bardzo powszechny, ale brany pod uwagę tylko wtedy, gdy srebro spełnia odpowiednie wymagania procentowe 92,5%, a w takim przypadku miałoby w nim dużo miedzi, aby uwolnić jakikolwiek zapach. Dzieje się tak tylko wtedy, gdy zawartość miedzi jest wyższa.