Glitter.pl

Moda, uroda, zdrowie, lifestyle

pędzle do makijażu
Makijaż

Pędzle do makijażu – Który do czego użyć?

Zestaw pędzli do makijażu to świetna inwestycja dla każdej miłośniczki piękna. Zestawy te zazwyczaj zawierają wszystko, czego potrzebujesz, aby zacząć – w tym same pędzle, a także lusterko, kosmetyczkę i inne niezbędne przedmioty. Są również dobrą opcją, gdy szukasz pomysłu na prezent dla kogoś, kto nie wie, czego chce.

Zestaw pędzli do makijażu to świetna inwestycja dla każdej miłośniczki piękna. Zestawy te zazwyczaj zawierają wszystko, czego potrzebujesz, aby zacząć – w tym same pędzle, a także lusterko, kosmetyczkę i inne niezbędne przedmioty. Są również dobrą opcją, gdy szukasz pomysłu na prezent dla kogoś, kto nie wie, czego chce.

Istnieje wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze najlepszego zestawu pędzli do makijażu dla początkujących. Najważniejszą z nich jest to, ile dany zestaw ma pędzli i jakie są w nim rodzaje pędzli.

Co należy wiedzieć przed zakupem zestawu pędzli do makijażu

Istnieją różne rodzaje pędzli do makijażu, a każdy z nich służy do innego celu. Na przykład pędzel do podkładu służy do nakładania płynnego podkładu, pędzel do pudru służy do nakładania pudru, są także pędzle do makijażu oczu i tak dalej. Na blogu pedzlove.pl przeczytasz więcej na temat pędzli do makijażu i ich zastosowania.

Najlepsze pędzle do makijażu są wykonane z naturalnego włosia, takiego jak sierść zwierzęca lub z włókna syntetycznego. Pędzle wykonane z naturalnych materiałów są droższe, ale są też trwalsze niż pędzle syntetyczne. Profesjonalne pędzle do makijażu posiadają naturalne miękkie włosie.

Różne rodzaje pędzli — syntetyczne czy naturalne?

Pędzle syntetyczne to efekt nowoczesnej technologii. Wykonane są z nylonu, poliestru lub innych włókien syntetycznych. Pędzle syntetyczne mają również dłuższe włosie niż włosie naturalne i mogą zatrzymać więcej wody i koloru, co czyni je idealnymi do stosowania z produktami płynnymi lub kremowymi czyli lepiej sprawdzą się do nakładania podkładu.

Pędzle z włosia naturalnego są zwykle wykonane z różnych sierści zwierząt, takich jak sobol, norka, włosie końskie. Mają krótsze włosie niż syntetyczne i nie zatrzymują tak dużo wody ani koloru jak syntetyczne. w przypadku pędzli naturalnych idealnie nadają się do stosowania z produktami do makijażu w proszku, takimi jak róż czy bronzer lub do pudrów mineralnych, ponieważ zbierają więcej produktu na główce pędzla niż syntetyczne.

Niezależnie od tego jakie pędzle wybierzesz zawsze trzeba pamiętać, aby czyścić pędzle po wykonanym makijażu, Pędzle do makijażu z naturalnych włosów czyści się myjąc włosie w wodzie z mydłem i dobrze je spłukując przed wysuszeniem suszarką. W zlewie z mydłem i wodą można myć pędzle wykonane z materiałów syntetycznych.

5 podstawowych typów pędzli do makijażu, które potrzebujesz w swoim życiu

Pędzel do makijażu to kluczowe narzędzie w Twoim zestawie do makijażu. Pomaga nałożyć podkład, róż, bronzer i nie tylko. Ale ważne jest, aby wiedzieć, jakiego rodzaju pędzla użyć do danego rodzaju aplikacji. Wybór pędzli jest ogromny, ale jak wybrać totalne must have, które potrzebne jest do wykonania makijażu?

  • Pierwszym rodzajem pędzla do makijażu jest pędzel do podkładu. Jest zwykle płaski zaokrąglony pędzel i służy do równomiernego nakładania płynnych lub kremowych podkładów na twarz.
  • Drugi rodzaj pędzla do makijażu to pędzel do pudru, który jest zazwyczaj puszysty i jest to miękki pędzel z gęstym włosiem, który jest używany do nakładania podkładu z pudrem lub może być również używany do nakładania kosmetyków sypkich, aby uzyskać bardziej naturalny wygląd.
  • Trzecim rodzajem pędzla do makijażu, który istnieje, jest pędzel do nakładania różu, który ma krótszą rączkę, ale jego włosie jest dłuższe niż w innych pędzlach.
  • Kolejny pędzel służy do nakładania cieni. Jest to niewielki pędzel, lekko zaokrąglony i służy do makijażu oka.
  • Ostatni pędzel jest to malutki ścięty pędzelek, który służy do podkreślania brwi oraz nakładania cienia na dolną powiekę oka.