Glitter.pl

Moda, uroda, zdrowie, lifestyle

Pielęgnacja Włosy

Pielęgnacja włosów bez objętości

Pielęgnacja włosów bez objętości wymaga użycia specjalnych kosmetyków i odpowiedniej dbałości. Jak zatem zadbać o włosy bez objetości? O czym nie zapominać podczas codziennej pielęgnacji włosów?

Oklapnięte włosy

Włosy bez objętości często spędzają kobietom sen z powiek. Ten problem dotyczy głównie pań mających cienkie włosy i dosyć rzadkie, leżące płasko przy głowie. Okazuje się, że brak objętości może być związany z przeciążeniem włosów i nieodpowiednią pielęgnacją na co dzień.

Suszenie włosów

Jednym z najbardziej skutecznych metod na pozbycie się oklapniętych włosów jest suszenie włosów. Nie stosujemy w tym przypadku żadnych preparatów stylizujących, a włosy suszymy na początku suszarką skierowaną w dół. Jeśli włosy w większości uległy wyschnięciu, warto następnie nałożyć lakier lub piankę, susząc włosy do samego końca. Dzięki temu uzyskamy większą objętość.
Ciekawym pomysłem jest także tradycyjne suszenie z użyciem wałków, które nałożyć należy na wilgotne kosmyki, następnie wysuszyć włosy. Na końcu utrwalmy je lakierem.

Odpowiednie kosmetyki

Kolejnym sposobem na zwiększenie objętości włosów jest stosowanie specjalnych preparatów nadających objętość. W aptekach i sklepach kosmetycznych znajdziemy mnóstwo takich środków. Specjalne szampony i spray’e potrafią zdziałać cuda.
Pamiętajmy, że niektóre kosmetyki jedynie obciążą włosy, dając odwrotny efekt. Chodzi tutaj głównie o woski, gumy czy żele. Dobrze sprawdzą się natomiast suche szampony i profesjonalne pudry dodające objętości.

Dobrana fryzura

Okazuje się, że dobór fryzury ma także duże znaczenie dla objętości włosów. Czasami wystarczy jedynie zmiana przedziałka na włosach, co spowoduje podniesienie ich i nadanie im objętości. Dobrą opcją będzie także zakręcenie włosów w swobodne loki. Objętości dodają krótkie fryzury, gdyż długie włosy i dosyć rzadkie często wiążą się z brakiem objętości. Zapytajmy fryzjera o radę odnośnie fryzury dodającej objętości.

Zabiegi domowe

Modnym rozwiązaniem pozwalającym zwiększyć objętość włosów są zabiegi wykonywane w domu. Bardzo dobrze sprawdzą się maski z żółtka jaja i miodu, a także płukanki z siemienia lnianego. Okazuje się, że skuteczne będą także płukanki piwne, które dodatkowo nabłyszczą włosy.

Włosy bez objętości nie muszą stanowić dla nas problemu. Dzięki zastosowaniu specjalnych środków do włosów i odpowiednio dobranej fryzurze możemy cieszyć się pięknymi i gęstymi włosami. Zadbajmy o codzienną pielęgnację i wypróbujmy także domowe sposoby na oklapnięte włosy. Najprostszą metodą jest suszenie włosów, które warto wykonywać po każdym myciu, stosując pod koniec suszenia specjalne lakiery.