Pielęgnacja włosów bez objętości

0
383

Pielęgnacja włosów bez objętości wymaga użycia specjalnych kosmetyków i odpowiedniej dbałości. Jak zatem zadbać o włosy bez objetości? O czym nie zapominać podczas codziennej pielęgnacji włosów?

Oklapnięte włosy

Włosy bez objętości często spędzają kobietom sen z powiek. Ten problem dotyczy głównie pań mających cienkie włosy i dosyć rzadkie, leżące płasko przy głowie. Okazuje się, że brak objętości może być związany z przeciążeniem włosów i nieodpowiednią pielęgnacją na co dzień.

Suszenie włosów

Jednym z najbardziej skutecznych metod na pozbycie się oklapniętych włosów jest suszenie włosów. Nie stosujemy w tym przypadku żadnych preparatów stylizujących, a włosy suszymy na początku suszarką skierowaną w dół. Jeśli włosy w większości uległy wyschnięciu, warto następnie nałożyć lakier lub piankę, susząc włosy do samego końca. Dzięki temu uzyskamy większą objętość.
Ciekawym pomysłem jest także tradycyjne suszenie z użyciem wałków, które nałożyć należy na wilgotne kosmyki, następnie wysuszyć włosy. Na końcu utrwalmy je lakierem.

Odpowiednie kosmetyki

Kolejnym sposobem na zwiększenie objętości włosów jest stosowanie specjalnych preparatów nadających objętość. W aptekach i sklepach kosmetycznych znajdziemy mnóstwo takich środków. Specjalne szampony i spray’e potrafią zdziałać cuda.
Pamiętajmy, że niektóre kosmetyki jedynie obciążą włosy, dając odwrotny efekt. Chodzi tutaj głównie o woski, gumy czy żele. Dobrze sprawdzą się natomiast suche szampony i profesjonalne pudry dodające objętości.

Dobrana fryzura

Okazuje się, że dobór fryzury ma także duże znaczenie dla objętości włosów. Czasami wystarczy jedynie zmiana przedziałka na włosach, co spowoduje podniesienie ich i nadanie im objętości. Dobrą opcją będzie także zakręcenie włosów w swobodne loki. Objętości dodają krótkie fryzury, gdyż długie włosy i dosyć rzadkie często wiążą się z brakiem objętości. Zapytajmy fryzjera o radę odnośnie fryzury dodającej objętości.

Zabiegi domowe

Modnym rozwiązaniem pozwalającym zwiększyć objętość włosów są zabiegi wykonywane w domu. Bardzo dobrze sprawdzą się maski z żółtka jaja i miodu, a także płukanki z siemienia lnianego. Okazuje się, że skuteczne będą także płukanki piwne, które dodatkowo nabłyszczą włosy.

Włosy bez objętości nie muszą stanowić dla nas problemu. Dzięki zastosowaniu specjalnych środków do włosów i odpowiednio dobranej fryzurze możemy cieszyć się pięknymi i gęstymi włosami. Zadbajmy o codzienną pielęgnację i wypróbujmy także domowe sposoby na oklapnięte włosy. Najprostszą metodą jest suszenie włosów, które warto wykonywać po każdym myciu, stosując pod koniec suszenia specjalne lakiery.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here