Glitter.pl

Moda, uroda, zdrowie, lifestyle

Uroda Włosy

Nieinwazyjne przedłużanie włosów

Nieinwazyjne przedłużanie włosów jest zabiegiem bezbolesnym i dającym szybkie efekty. Istnieją różnorodne metody przedłużania, które często wymagają wizyty u fryzjera. Jakie metody przedłużania włosów są bezinwazyjne i skuteczne?

Przedłużanie keratynowe

Jedną z najbardziej popularnych metod przedłużania włosów jest keratynowy zabieg. Fryzjer stosuje specjalny pistolet lub zgrzewarkę z wkładem keratynowym, który łączy pasma. Taka metoda daje dosyć trwałe efekty, jednak co 3 miesiące warto odwiedzić fryzjera, który obniży widoczne pasma.

Przedłużanie ultradźwiękowe

Jest to dosyć nowoczesna metoda przedłużania włosów. Polega na tym, że pasma zgrzewane zostają z naturalnymi włosami z użyciem zgrzewarki ultradźwiękowej wydzielającej fale akustyczne. Dzięki temu można połączyć doczepy z włosami naturalnymi. Efekty mogą utrzymywać się nawet do 6 miesięcy, jednak ściągnięcie doczepów jest dosyć trudne.

Metoda clip-in

To jedna z najtańszych i najszybszych sposobów przedłużania włosów. Jednakże cechuje się także dosyć niską trwałością i najmniejszą naturalnością.
Metodą tą możemy zastosować w domu – kosmyki doczepiane są za pomocą klipsów i nie trzeba stosować specjalnych urządzeń. Bardzo szybko można zatem jednorazowo przedłużyć włosy, jeśli chcemy uzyskać taki efekt na szczególną okazję. Pamiętajmy, że klipsy obciążają nasze włosy, dlatego nie warto ich zbyt często stosować.

Przedłużanie kanapkowe

Kolejnym popularnym zabiegiem odnoszącym się do przedłużania włosów jest metoda kanapkowa. To nieco tańsza alternatywa dla zabiegu keratynowego czy ultradźwiękowego. Zasada działania tej metody przypomina w pewnym stopniu przedłużanie clin-up.
Stosowanymi doczepami w tym przypadku są płaskie pasma z silikonową taśmą, którą przykleja się do naturalnych włosów. Wysoka jakość doczepów zapewni nam dosyć naturalny wygląd i ciekawy efekt. Kolejne warstwy są naklejane jedno na drugie i odpowiednia pielęgnacja pozwoli nam utrzymać efekt przedłużenia nawet do 3-4 miesięcy.
Zaletą jest także fakt, że nie czujemy na głowie dodatkowych pasm, co wpływa na naszą wygodę każdego dnia.

Nieinwazyjne przedłużanie włosów w dzisiejszych czasach jest ogólnie dostępne i możliwe do wykonania nawet samodzielnie w domu. Trwalsze efekty dadzą jednak zabiegi wykonywane u specjalistów, którzy dobiorą daną metodę do potrzeb klienta. Rozwój technologii wpływa na powstawanie coraz ciekawszych i innowacyjnych sposobów na uzyskanie pięknych i długich włosów, bez sztucznego efektu. Takie zabiegi są dosyć kosztowne, ale dają natychmiastowe efekty. Lśniące i długie włosy to marzenie wielu kobiet, które jest w zasadzie w zasięgu ręki.