Glitter.pl

Moda, uroda, zdrowie, lifestyle

Uroda Włosy

Stylizacja włosów – czyli jak dobrze ułożyć fryzurę

Włosy są naszą wizytówką – zadbane, błyszczące, miękkie i dobrze ufryzowane nie tylko dodają urody, ale również są oznaką zdrowia i dobrego samopoczucia.

Fryzura stosowna do okoliczności

Wbrew pozorom, ułożenie odpowiedniej fryzury wcale nie jest proste – uczesanie powinno być dopasowane do indywidualnej urody, kształtu twarzy, a także okoliczności – inaczej uczeszemy się do pracy, inaczej do wyjścia na spacer z psem a zupełnie inna fryzura będzie pasować do wizyty w teatrze czy na bankiet.

Zasadniczo włosy dzielimy na krótkie, długie, kręcone i proste – jest to najprostszy podział, umożliwiający ułożenie fryzury zgodnie z ich cechami; włosy długie i kręcone są najłatwiejsze do ufryzowania, wystarczy je umiejętnie upiąć, podkreślić naturalne loki, dodać stosowną do sytuacji ozdobę i już można udać się na przyjęcie. Podobnie jest z włosami długimi, prostymi – tu można je puścić swobodnie, wygładzając prostownicą, lub zawiązać w gładki kok, nadając fryzurze szyku i elegancji. Dużo trudniej jest z włosami krótkimi – jeżeli włosy mają długość do ramion, można je ufryzować za pomocą lokówki lub prostownicy, natomiast jeżeli są bardziej krótkie, to ich stylizacja będzie wymagała od fryzjera dużej dozy inwencji twórczej i kreatywności.

Jak dobrze ułożyć fryzurę

Do stylizacji włosów, bez względu na ich długość potrzebnych jest kilka urządzeń takich jak suszarka, lokówka czy prostownica oraz paru kosmetyków, które pomogą ułożyć i utrwalić fryzurę na dłuższy czas. Do tego typu kosmetyków można zaliczyć piankę usztywniającą, lakier do włosów, pomadę czy żel z dodatkiem brokatu, stosowany do stylizacji glamour.
Kosmetyki należy dobierać do rodzaju włosów – dobrze dopasowane będą nie tylko podtrzymywać fryzurę, ale również zapewnią odpowiednią pielęgnację włosów, nadając uczesaniu odpowiedni kształt, lekkość i elegancką linię.