Glitter.pl

Moda, uroda, zdrowie, lifestyle

stylizacja brody
Uroda

Top 5 ciekawych, ale i modnych stylizacji brody, czyli od wikinga, przez bródkę a’la Tony Stark

Pełna broda, kilkudniowy zarost, kozia bródka, broda typu Balbo – możliwości jest całkiem sporo, a każda wersja może wyglądać dobrze w zależności od kształtu twarzy i oczywiście wtedy, gdy jej posiadacz odpowiednio o nią dba. Ważna jest także gęstość. Dlatego dziś przedstawimy top 5 ciekawych i modnych stylizacji brody, czyli od wikinga przez bródkę a’la Tony Stark po kilkudniowy zarost, czyli wersję, która pasuje każdemu. Zatem zaczynamy!

Pełna broda wikinga, czyli ciągle modna klasyka

Pierwszą z propozycji jest pełna broda. Oczywiście jest to broda nawiązująca do słynnych norweskich wojowników, czyli wikingów. Zapuszczenie pełnej brody wymaga sporo wysiłku, zwłaszcza jeśli zaczyna się od zera. W zależności od tempa wzrostu włosów taką brodę można zapuszczać nawet pół roku czy rok, bowiem włosy na brodzie rosną gdzieś ok. 0,6 mm na dobę, co przekłada się na możliwość zapuszczenia 20 cm brody w rok. Od początku trzeba tu zadbać o właściwą pielęgnację. Koniecznie trzeba zainwestować w kartacz do brody, a także grzebień do brody. Ten pierwszy przyda się do wykonywania peelingu i usuwania martwego naskórka, a także rozprowadzania kosmetyków takich jak olejek do brody, a drugi pozwoli rozczesać dłuższą brodę. Poza olejkiem trzeba wybrać środek do mycia brody i tu polecane jest mydło do brody. Można postawić także na balsam do brody. Pełna broda będzie pasować posiadaczom twarzy owalnej trójkątnej i diamentowej. Ale taka w dłuższej wersji będzie pasować też mężczyźnie z okrągłą twarzą, bo wysmukli ją optycznie.

Broda typu Balbo – oryginalna, ale z nutą klasyki

Kolejną propozycją jest broda typu Balbo. Nie wiesz co to takiego? W takim razie nie należysz do miłośników serii komiksów czy filmów o Iron Manie i aktora wcielającego się w postać Tony Stark’a czyli Roberta Downey ‘a Junior’a. Tutaj potrzebna jest broda z wyraźnie zaznaczonymi liniami – kanciastymi pod ustami, a w dalszej części łukowatymi. To tak jakby zapuszczenie brody z poziomu koziej bródki, choć to jeszcze nie wszystko, bowiem poza równo przystrzyżoną i lekko kanciastą brodą potrzebne są także opadające wąsy. Całość prezentuje się naprawdę stylowo i elegancko. Warto zakupić w tym przypadku wosk do pielęgnacji zarostu, by utrzymać gładkość i doskonałe ułożenie.

Bródka w artystycznym stylu – postaw na oryginalność

Trzecia propozycja to bródka nawiązująca do stylu XVII-wiecznego malarza Anthony’ego van Dyke’a, czyli znanego autora portretów flamandzkiej arystokracji. Taka bródka to opcja dla odważnych. Mamy tu bowiem zarówno brodę w szpic, jak i sumiaste wąsy. Ponieważ kształt brody wydłuża twarz, to jak można się domyślić będzie to dobra propozycja dla mężczyzn o okrągłym kształcie twarzy. Sprawdzi się również do twarzy sercowatej. Oczywiście taka broda musi współgrać także ze stylem, więc można postawić na męskie cygaretki i casualowe koszule albo spodnie z szelkami, które będą wyróżniać się podobnie jak stylizacja brody. Aby ułożyć sumiastego wąsa do góry potrzebny będzie oczywiście wosk do brody i wąsów.

Dla kogo kozia bródka z wąsami?

Dla mężczyzn o kwadratowym kształcie twarzy pasować będzie kozia bródka w wersji zaokrąglonej. Analogicznie dla tych o okrągłej twarzy pasować będzie wersja bardziej kanciasta, czyli z wyraźnie zaznaczonymi brzegami. Taka broda sprawdzi się nawet dla mężczyzn o rzadszym zaroście. Oczywiście i ją trzeba odpowiednio pielęgnować, a ponieważ jest krótka, sprawdzi się bardzo dobrze kartacz. Tylko jaki model wybrać? Oczywiście kartacze do brody z włosiem dzika są najlepszym wyborem i charakteryzują się najwyższą jakością, jeśli widać białe kropki na włosiu, to jest jeszcze lepiej, bo to oznacza, że włosie zawiera sporo kreatyny, która działa korzystnie zarówno na skórę twarzy, jak i zarost.

Kilkudniowy zarost – wersja bezpieczna i ponadczasowa

Piąta propozycja jest ponadczasowa i mowa tu o kilkudniowym zaroście. Taki może zapuścić każdy mężczyzna pod warunkiem, że jego zarost rośnie dość gęsto, w przeciwnym razie trzeba postawić na jakąś wersję koziej bródki albo wąsów. Jednak jeśli na brodzie pozostają puste miejsca gdzieniegdzie to nie należy się poddawać, bo codzienne czesanie i pielęgnacja olejkiem do brody mogą pobudzić mieszki włosowe. W takim zaroście wygląda dobrze każdy mężczyzna, zatem jest to także opcja bezpieczna.

Jest wiele pomysłów na stylizację brody. Warto by wybrać tę, która najlepiej pasuje do kształtu twarzy i osobowości.