Glitter.pl

Moda, uroda, zdrowie, lifestyle

Pielęgnacja Uroda

Jak dbać o rzęsy? Proste i skuteczne sposoby na poprawę kondycji rzęs

Zalotnie podkręcone, gęste i długie rzęsy są marzeniem wielu kobiet. Jest tak dlatego, że zadbane i starannie wytuszowane rzęsy stanowią najpiękniejszą oprawę oka. Przyciągają spojrzenia innych i dodają ich właścicielce uroku. Jak zatem w prosty sposób zadbać o dobrą kondycję rzęs?

Dbanie o rzęsy – podstawą jest zbilansowana dieta

Na co dzień poświęcamy rzęsom bardzo mało uwagi. Z reguły rano nakładamy na nie tusz, a wieczorem go zmywamy. Dopiero gdy zaczynają coraz bardziej kruszyć się i wypadać włącza nam się w głowie alarm. Poszukujemy wtedy szybkich i łatwych sposobów na poprawę ich wyglądu. Kluczem do sukcesu jest jednak wytrwałość i systematyczność w odżywianiu i pielęgnacji włosków.

Zatem przechodząc do konkretów – jak dbać o rzęsy, aby były długie i mocne? Kondycja rzęs, jak i wszystkich włosów na ciele, zależy w dużej mierze od tego, w jakim stanie jest cały nasz organizm. Prawidłowy wzrost rzęs uzależniony jest od tego, czy w naszej diecie jest odpowiednio dużo odżywczych mikroelementów. Spożywanie produktów bogatych w żelazo, cynk i witaminy z grupy B sprawi, że włoski na powiekach będą silne, długie i błyszczące.

Olej rycynowy i odżywki do rzęs

Częste używanie zalotki oraz wykonywanie makijażu oka może mieć negatywny wpływ na kondycję rzęs. Z czasem mogą one stać się łamliwe i matowe. Z pomocą przychodzi nam wtedy znany od pokoleń olejek rycynowy. Olejek ten, dzięki swoim właściwościom, świetnie scala i regeneruje włoski na całej ich długości. Dodatkowo wzmacnia je i przyciemnia, przez co bardzo poprawia się ich wygląd. Wystarczy nakładać go codziennie na rzęsy, na przykład za pomocą szczoteczki po starym tuszu, aby cieszyć się doskonałym efektem.

Producenci kosmetyków oczywiście zauważyli, że dla coraz większej liczby kobiet dbanie o rzęsy staje się koniecznością. Nic więc dziwnego, że w ostatnich latach popularne stały się specjalne odżywki do rzęs. Nowoczesne produkty oprócz składników pochodzenia roślinnego zawierają również specjalne substancje, które przyspieszają wzrost i hamują wypadanie włosków. Regularne stosowanie odżywek może zatem zapewnić nam piękny wachlarz rzęs.

Z rzęsami należy obchodzić się delikatnie

Gdy zastanawiamy się jak dbać o rzęsy, zazwyczaj skupiamy się na tym, co trzeba robić, aby były one w dobrej formie. Jednak równie ważne są rzeczy, których robić nie należy. Pocieranie powiek, stosowanie sztucznych rzęs, nieumiejętne posługiwanie się zalotką – wszystko to może spowodować, że nasze rzęsy będą połamane lub po prostu będą nadmiernie wypadać. Unikajmy takich zachowań, a nasze rzęsy odwdzięczą się nam pięknym wyglądem.

Na koniec należy zaznaczyć, że ważną rolę w dbaniu o rzęsy odgrywa dokładny, ale łagodny demakijaż oczu. Zapominanie o zmyciu tuszu, kredki, cieni oraz eyelinera osłabia rzęsy i sprzyja ich wypadaniu. Dlatego tak ważne jest, aby codziennie wieczorem usunąć makijaż za pomocą delikatnych produktów. Dbanie o rzęsy ma sens, ponieważ gdy są w dobrej kondycji pozytywnie wpływają na nasz wygląd i samoocenę.