Glitter.pl

Moda, uroda, zdrowie, lifestyle

Uroda Włosy

Twarz pociągła – o czym warto pamiętać, aby podkreślić jej wyjątkowe cechy?

Wśród kilku kształtów twarzy jeden z nich zasługuje na szczególną uwagę. Twarz pociągła może być atutem dla jej posiadaczki pod warunkiem, że będzie przestrzegać kilku ważnych zasad. Podstawą jest dobór odpowiedniej oprawy, która zamiast uwydatniać wszelkie mankamenty fizjonomii – podkreśli jej najpiękniejsze, najbardziej charakterystyczne i niepowtarzalne cechy. Jak w odpowiedni sposób osiągnąć zamierzony efekt?

Kształt twarzy ma znaczenie

Podłużna twarz charakteryzuje się wysokim czołem, bardzo wyraźnie zarysowaną i wydatną brodą oraz mocno zaznaczonymi, silnymi kośćmi policzkowymi. Mimo że tak wyraźne rysy sprawiają, że twarz wygląda dostojnie i elegancko, to podczas wykonywania codziennego makijażu może sprawiać trochę problemów. Jak prawidłowo wymodelować twarz, używając produktów ze swojej kosmetyczki?

Odpowiedni makijaż poradzi sobie z każdym kłopotem

Podczas malowania warto pamiętać o ważnej zasadzie. Przy tym kształcie twarzy należy ukryć zbyt wydatną, ostro zarysowaną linię żuchwy. Najprostszym sposobem będzie zatem uwydatnienie walorów pociągłej buzi. W tym celu warto każdego dnia podkreślać piękne kości policzkowe, co znacznie ułatwi skupienie uwagi rozmówcy na środkowej części twarzy. Podstawą efektywnego malowania jest dobranie podkładu idealnie stapiającego się z odcieniem cery.
Następnie należy wykonać dokładne konturowanie twarzy, używając ulubionego bronzera. Kosmetyk nakłada się na skronie, górną część czoła i dolną linię podbródka. Dzięki temu prostemu trikowi szczęka i broda optycznie będą wydawały się krótsze, a rysy twarzy staną się delikatniejsze. Trzeba pamiętać o dokładnym zatarciu linii za pomocą gąbeczki do blendowania. Konturowanie sprawi, że buzia będzie wydawała się szczuplejsza i bardziej okrągła.
Kolejnym etapem jest wymodelowanie części twarzy przy użyciu różu w odcieniu współgrającym z typem karnacji. Nakłada się go, tworząc delikatne, poziome linie na środkowej części policzków i rozciera w celu nadania wrażenia naturalnych, zdrowych rumieńców. Górny fragment kości policzkowych wystarczy jedynie musnąć rozświetlaczem, który doda skórze blasku.

Dopasowana fryzura odwróci uwagę od podłużnej twarzy

Wizualne skrócenie twarzy możliwe jest dzięki odpowiedniemu cięciu. Długie włosy jak najbardziej będą odpowiednie. Potrzebny jest tylko właściwy kształt. Przy prostych kosmykach doskonale sprawdzi się wycieniowanie wykonane od nasady głowy aż po końcówki. Posiadaczki podatnych włosów mogą dzięki prostej stylizacji uformować miękkie fale lub sprężyste loki o większej średnicy.
Innym sprawdzonym i najczęściej wybieranym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na grzywkę. Jest ona nie tylko modna i bardzo dziewczęca, lecz również istnieje wiele sposobów jej cięcia. Prosta, asymetryczna, zaczesana na bok, średnio gęsta – to niezawodne sposoby optycznego skrócenia twarzy. Grzywka nie powinna być zbyt krótka, ponieważ nie spełni w tym przypadku swojej roli. Przedziałek z boku głowy odwróci częściowo uwagę od pociągłej buzi i nada całości harmonii.
Krótsza fryzura także będzie korzystna pod warunkiem, że końcówki włosów znajdą się na wysokości policzków, a czupryna będzie pełna objętości. Może to być np. niewychodzący z mody bob. Zmieniając cokolwiek w swoim wyglądzie, warto zawsze kierować się intuicją oraz własnym dobrem.