Glitter.pl

Moda, uroda, zdrowie, lifestyle

brokatowe paznokcie
Uroda

Brokatowe paznokcie – jak stworzyć niezwykły manicure?

Jak wyglądają idealne kobiece paznokcie? Przez wiele lat zwracano uwagę przede wszystkim na to, że powinny być one długie i zadbane. Dziś wiele osób skupia się także na jakości i staranności manicure odchodząc od jednokolorowego lakieru. Ostanie miesiące to zresztą okres, który przyniósł jeszcze jeden modowy hit. Są nim brokatowe paznokcie popularne nie tylko na imprezach, ale i na co dzień. Czy uzyskanie ich wymaga wizyty u kosmetyczki? Okazuje się, że nic nie stoi na przeszkodzie temu, aby przygotować je w domowym zaciszu.

Brokat w lakierze i jego zalety

Najmniej skomplikowanym sposobem na brokatowe paznokcie jest z pewnością stawianie na brokat w lakierze. Takie rozwiązanie jest też najprostsze w aplikacji. W sprzedaży możemy dziś znaleźć wiele kolorowych lakierów z brokatem, nie powinniśmy mieć jednak trudności również z natrafieniem na lakier przezroczysty. Druga z opcji wydaje się bardziej atrakcyjna, bo pozwala na lepszą kontrolę ilości nakładanych drobinek.

Przygotowanie manicure z brokatem w lakierze nie jest zadaniem skomplikowanym. Warto jednak pamiętać o tym, aby nie nakładać lakieru bezpośrednio na oczyszczony paznokieć stosując wcześniej odżywkę albo bazę. Sam lakier nakłada się zarówno w jednej, jak i w dwóch warstwach, w zależności od tego, czy zależy nam na intensywniejszym, czy też na bardziej dyskretnym efekcie końcowym. Całość można dodatkowo utwardzić i nabłyszczyć zwiększając w ten sposób trwałość manicure.

brokatowe paznokcie

Jeśli bardziej podoba się nam obecność brokatu na naszym ulubionym lakierze podstawowym, także dość szybko jesteśmy w stanie osiągnąć ten cel. Wystarczy nałożyć na paznokieć bazę i klasyczny lakier, doprowadzić do jego osuszenia, a następnie skorzystać z lakieru bezbarwnego z brokatem. Również w tym przypadku, w zależności od tego, na jaki efekt końcowy liczymy, możemy nałożyć zarówno jego jedną, jak i dwie warstwy.

Brokat w proszku i jego zastosowanie

Jeśli, z różnych przyczyn, nie chcemy korzystać z brokatu w lakierze, nie musimy wcale tego robić. Alternatywą dla niego okazuje się brokat w proszku nakładany na lakier samodzielnie. Korzystanie z niego początkowo może wydawać się dość trudnym zadaniem. Szybko jesteśmy jednak w stanie nabrać niezbędnej wprawy i wywiązywać się z niego z łatwością.

Przygotowanie brokatowych paznokci z wykorzystaniem brokatu w proszku ponownie wymaga nałożenia na paznokcie bazy oraz ulubionego lakieru. Gdy ten ostatni jest jeszcze lepki, ale już dość dobrze osuszony, można przystąpić do nakładania brokatu. Najprostszym sposobem jest włożenie paznokcia bezpośrednio do słoiczka z brokatem. Jego nadmiar można bez trudu odsypać, a drobinki, które zostaną na paznokciu „wklepać” w lakier wykorzystując w tym celu patyczek kosmetyczki albo opuszek własnego palca.

brokat lakier do paznokci

Jak dbać o brokatowe paznokcie?

Brokat obecny na paznokciach może się przyczynić do zmiany ich faktury, to zaś może mieć dość poważne konsekwencje. Brokatowe paznokcie potrafią zaczepiać się o ubrania i inne materiały, co może być dla nich dość niebezpieczne, a dla nas – bolesne. Jeśli więc zależy nam na przeciwdziałaniu temu zjawisku, najlepszą opcją okaże się z pewnością nałożenie na brokat jeszcze jednej warstwy lakieru – tym razem bezbarwnego. Takie rozwiązanie przyczyni się do tego, że efekt tak zwanego piaskowego paznokcia może nie być okazały. Możemy mieć jednak pewność, że paznokcie będą bezpieczniejsze, a manicure przez długi czas skupi na sobie uwagę. Oczywiście, dodatkowa warstwa lakieru nie jest obowiązkowa, w innym wypadku należy jednak obchodzić się z paznokciami maksymalnie ostrożnie.

Sprawdź, jak zadbać o paznokcie po hybrydzie: Dobra odżywka do paznokci po hybrydzie