Glitter.pl

Moda, uroda, zdrowie, lifestyle

odżywka do paznokci po hybrydzie
Uroda

Czym cechuje się dobra odżywka do paznokci po hybrydzie?

Wykonywanie manikiuru hybrydowego z dużą częstotliwością oraz nieprawidłowe usuwanie hybrydy może się przyczyniać do znacznego pogorszenia stanu i kondycji paznokci. Stają się one wówczas matowe, łamliwe oraz mają tendencję do rozdwajania się. W tym przypadku pomocna okazuje się dobra odżywka do paznokci po hybrydzie.

Z czego wynika pogorszenie stanu paznokci podczas częstego wykonywania manikiuru hybrydowego?

Osłabienie płytki paznokcia może następować na skutek nie tylko zabiegów z wykorzystaniem hybrydy, ale również żelu czy akrylu. W następstwie zbyt często lub nieumiejętnie wykonywanych zabiegów dochodzi do przesuszenia lub zniszczenia płytki paznokcia. Zdrowe paznokcie mogą zawierać niemal dwadzieścia procent wody. Zbyt długie noszenie manikiuru hybrydowego lub jego nieprawidłowe usuwanie może prowadzić do gwałtownego spadku zawartości wody w płytce paznokcia. W tym przypadku szczególnie szkodliwe jest zrywanie lakieru hybrydowego lub stosowanie zmywaczy z acetonem. Sytuację pogarszają ewentualne niedobory witamin i minerałów w organizmie oraz brak zabezpieczenia dłoni przed chłodem, szkodliwym działaniem detergentów podczas sprzątania lub nieodpowiednia pielęgnacja skóry dłoni i paznokci. Dość często popełnianym błędem jest stosowanie papierowych pilników gruboziarnistych zamiast pilników szklanych.

odżywka do paznokci po hybrydzie

Na jaką odżywkę do paznokci po hybrydzie warto się zdecydować?

Godna polecenia odżywka do paznokci po hybrydzie powinna zawierać składniki, które zapobiegają nadmiernej łamliwości i rozdwajaniu się paznokci. W sprzedaży dostępne są różnorodne produkty, które bogate są na przykład w olejek rycynowy. Olejek skutecznie odżywia i nawilża skórę i paznokcie. Poza olejkiem rycynowym dobra odżywka do paznokci po hybrydzie powinna cechować się wysoką zawartością oleju ze słodkich migdałów, który bogaty jest w witaminy A, E oraz z grupy B. Odżywki mogą również zawierać kwasy omega, ekstrakty ze skrzypu polnego oraz krzem. Składniki te wzmacniają, odżywiają i nawilżają płytkę paznokcia. Krzem dodatkowo utwardza płytkę oraz stymuluje jej odbudowę. Paznokcie mogą być również wzmacniane przez zawarte w preparatach proteiny jedwabiu, które tworzą na powierzchni płytki swoisty film ochronny. Wśród innych składników godnych polecenia należy wymienić: polimery akrylowe, melatoninę, białka sojowe, olej z alg oraz keratynę i kolagen, który przyspiesza wzrost paznokci.

W jaki sposób należy stosować odżywkę do paznokci po hybrydzie?

Aby możliwa była poprawa wyglądu oraz stanu paznokci odżywka do paznokci po hybrydzie powinna być stosowana regularnie. Powinna być ona aplikowana co kilka dni. W tym przypadku dobrym rozwiązaniem jest stosownie odżywki w formie lakieru. Zaleca się wówczas nakładanie dwóch warstw odżywki. Produkt nie powinien jednak zawierać formaldehydu. W sprzedaży dostępne są również oliwki do paznokci oraz specjalistyczne sera, które z powodzeniem można aplikować nie tylko na samą płytkę paznokcia, ale również na skórę wokół nich. Do regeneracji pomocny jest również delikatny masaż skóry wykonywany opuszkami palców, który ułatwia wchłanianie substancji aktywnych.

odżywka do paznokci po hybrydzie

W jaki sposób można dodatkowo wzmocnić kondycję paznokci?

Na kondycję paznokci wpływa zdrowa i zbilansowana dieta. Powinna być ona bogata w witaminy A, C, E oraz witaminy z grupy B. Minerały mogą być dostarczane wraz z wypijaną wodą mineralną bogatą w wapń, cynk, magnez oraz krzem. Ponadto można stosować suplementy zawierające organiczną siarkę, krzemionkę, kolagen, koenzym Q10, biotynę, cynk, kwas hialuronowy, nienasycone kwasy tłuszczowych oraz olej z wiesiołka.

Sprawdź paznokciowe inspiracje tutaj: Brokatowy manicure