Glitter.pl

Moda, uroda, zdrowie, lifestyle

Uroda Włosy

Ranking prostownic do włosów- czyli jak wybrać najlepsze urządzenie

Ilość produktów i urządzeń do stylizacji włosów może przyprawić o zawrót głowy. Chęć posiadania idealnie gładkich i prostych włosów sprawia, że wiele kobiet sięga po prostownice. Na rynku dostępne są bardzo różne urządzenia, nie tylko pod względem parametrów, ale głównie ceny. Ponieważ wyższa cena nie zawsze gwarantuje wybór lepszego urządzenia stworzyliśmy ten ranking prostownic do włosów. Zacznijmy jednak od tego, czym powinna się charakteryzować dobra prostownica.

Co powinna posiadać dobra prostownica

Dobra prostownica nie tylko będzie wygodna w użytkowaniu, szybko i skutecznie wyprostuje włosy, da trwały efekt, ale przede wszystkim ich nie zniszczy. Dlatego warto zwrócić uwagę na kilka podstawowych parametrów, oto one:

  1. Moc- to od niej zależy jak szybko urządzenie będzie gotowe do pracy. Najlepsze modele nagrzewają się w mniej niż minutę, a o ich gotowości informuje zwykle specjalna dioda.
  2. Regulacja temperatura- dobra prostownica będzie taką opcję posiadać. Część modeli ma możliwość płynnej regulacji temperatury, inne pozwalają jedynie wybrać z jeden z ponumerowanych poziomów. Możliwość wyboru jest jednak bardzo ważna, zwłaszcza jeśli włosy są delikatne, farbowane lub zwyczajnie zmęczone. Regulacja temperatury ma przede wszystkim na celu ochronę struktury włosa.
  3. Opcja jonizacji, która sprawia, że włosy są błyszczące, gładkie i nie puszą się, dzięki czemu efekt prostowania jest bardziej trwały. W wyniku jonizacji łuski włosa zamykają się co chroni włosy przed zniszczeniem sprawia, że mniej się elektryzują.
  4. Dobre płytki prostujące to istota tego urządzenia, właściwie dobrane będę mniej niszczyć włosy i łatwiej pozwolą osiągnąć upragniony efekt. Najbardziej pożądane się te ceramiczne, turmalinowe lub tytanowe. Płytki ceramiczne szybko się nagrzewają prostują włosy, te turmalinowe dodatkowo mają właściwości jonizujące, dlatego poleca się je osobom z tendencją do elektryzowania się włosów. Prostownice z płytkami z tytanu uznawane są za najbardziej profesjonalne, są wytrzymałe i równomiernie się nagrzewają.
  5. Obrotowy kabel i automatyczne wyłączanie. Te aspekty może nie wpłyną na efekt końcowy fryzury ale zdecydowanie ułatwią użytkowanie. Tę drugą funkcję docenią zwłaszcza zapominalscy, bo nieużywana prostownica po pewnym czasie sama się wyłączy, co zdecydowanie ogranicza ryzyko pożaru.

Najlepsze prostownice do włosów

Poniżej stworzyliśmy krótki ranking prostownic do włosów w którym znajdziecie 5 najbardziej cenionych urządzeń na rynku.

  1. Remington Keratin Protect S8598. Ta prostownica nie tylko posiada inteligenty czujnik temperatury (który reaguje na poziom wilgotności włosa), czy doskonałą ceramiczną powłokę. Płytki tego urządzenia zostały pokryte powłoką ceramiczną zawierającą keratynę i olejek migdałowy, które uwalniają się podczas prostowania. Dzięki temu włosy po zabiegu prostowania są nie tylko idealnie gładkie, ale również doskonale odżywione. Do tego urządzenie nagrzewa się w 15 sekund i ma automatyczny czujnik bezpieczeństwa. Do ideału brakuje co najwyżej funkcji jonizacji.
  2. Philips ProCare Kerattin HP8361/00 to kolejna prostownica z powłoką ceramiczną zawierającą keratynę. To rozwiązanie jednocześnie pielęgnuje włosy i uwydatnia ich naturalny blask. Producent zastosował w tym urządzeniu bardzo szerokie płytki z opcją delikatnej wibracji, która pomaga równomiernie rozłożyć pasma włosów. Do tego urządzenie nagrzewa się stosunkowo szybko (30 s), ma możliwość płynnej regulacji temperatury oraz funkcję jonizacji. Posiada też automatyczny czujnik bezpieczeństwa.
  3. BaByliss PRO Elipsis 3000 to prostownica wykonana w technologii technologia EP 5.0 z bardzo wytrzymałymi, ruchomymi płytkami ceramicznymi, które pewnie chwytają i doskonale prostują włosy. Do tego posiada pięciostopniową regulację temperatury i funkcję jonizacji. Ciekawym rozwiązaniem są zaokrąglone płytki, które oprócz tradycyjnego prostowania pozwala na kręcenie loków. Prostownica posiada ochronne nakładki na palce, ale nagrzewa się także od zewnątrz, dlatego przy jej stosowaniu trzeba być bardziej ostrożnym.
  4. Remington S 8500 Shine Therapy Set 2 posiada zaawansowane płytki ceramiczne nasycone naturalnym marokańskim olejkiem arganowym i witaminą E. Pod wpływem temperatury powłoka ceramiczna wydziela, która równomiernie wnika we włosy. Prostownica posiada regulację temperatury, ruchome płytki dla równomiernego nacisku na włosy i nagrzewa się w zaledwie 15 sekund. Ten model także wyłącza się automatycznie po około godzinie.
  5. Philips MoistureProtect HP8372/00 to prostownica z inteligentnym systemem regulacji temperatury, który chroni włosy przed przegrzaniem oraz systemem jonizacji, który pozostawia włosy proste i lśniące. Do tego powłoki ceramiczne, i bardzo szybkie nagrzewanie się płytek sprawiły, że właśnie to urządzenie zamyka nasz ranking.