Glitter.pl

Moda, uroda, zdrowie, lifestyle

certyfikat nickel free
Moda

Co oznacza certyfikat nickel free na klamrach pasków skórzanych?

Elegancki pasek skórzany z metalową klamrą może okazać się najlepszą ozdobą męskich stylizacji.

Aby stworzyć oryginalne i niepowtarzalne zestawienie, warto jednak poświęcić nieco cennego czasu na wybranie odpowiedniej galanterii skórzanej.

Czym charakteryzuje się porządna klamra w paskach skórzanych?

Klamra w paskach skórzanych jest bardzo często lekceważona i mało kto zwraca na nią uwagę, co jest oczywiście bardzo dużym błędem. W obecnym sezonie największym zainteresowaniem cieszą się klasyczne klamry w srebrnej kolorystyce, które doskonale podkreślają naturalny odcień skóry paska. Renomowany producent pasków skórzanych oferuje wyłącznie klamry wykonane z wysokogatunkowego twardego stopu cynku z aluminium. Najbezpieczniejszym wyborem są klamry, które posiadają certyfikat nickel free. W dużej mierze to właśnie dzięki niemu mamy 100% pewność, że do produkcji nie zostały użyte dodatki niklu. Co oznacza taki certyfikat? Jak sprawdzić, czy kupiony przez nas pasek posiada certyfikat nickel free?

Dlaczego warto postawić na certyfikowane paski?

Jak powszechnie wiadomo niektóre elementy garderoby mogą niestety okazać się przedmiotami, które w rzeczywistości szkodzą naszemu zdrowiu. Aby uniknąć ewentualnych problemów warto zwracać szczególną uwagę na skład ubrań i dodatków. Jeżeli chodzi o oryginalne paski skórzane dostępne w sklepach odzieżowych, czy też paski skórzane na zamówienie, to w szczególności uważać należy na nikiel. Jest to pierwiastek, który może wywołać nieprzyjemne reakcje. Na nikiel najbardziej uważać powinny osoby, które często zmagają się z różnego typu uczuleniami. Alergia może doprowadzić do zapalenia skóry, śluzówki i astmy.

Bezpieczne paski skórzane z klamrami bez zawartości niklu

Dobry producent pasków skórzanych oferuje swoim klientom klasyczne klamry bezniklowe, które pozbawione są również wielu innych szkodliwych dla zdrowia substancji. Antyalergiczne paski oznaczone są stosownym certyfikatem nickel free, dzięki czemu konsument ma bezproblemowy dostęp do informacji i może dokonać świadomych zakupów.

Warto wspomnieć również o tym, że na półkach sklepowych dostępne są sprzączki, które całkowicie pozbawione są niklu, jak i również można znaleźć klamry, które zawierają tylko niewielką jego ilość. Niestety nie wszyscy producenci dokładnie opisują swoje produkty. Problemy pojawiają się zwłaszcza przy zakupie chińskich pasków, których niestety jest pełno na aukcjach internetowych. Aby uniknąć problemów warto inwestować wyłącznie w produkty od sprawdzonych producentów, którzy mogą pochwalić się renomą i wieloma zadowolonymi klientami. Warto wspomnieć także o tym, że paski z klamrami bez niklu nie odstają właściwościami użytkowymi i designem od pasków, które w swoim składzie zawierają nikiel.

Decydując się na zakup paska skórzanego na prezent pamiętaj o tym, aby sprawdzić, czy wybrany przez Ciebie model posiada certyfikat nickel free. Dbałość o takie szczegóły pozwoli uniknąć ryzyka ,,nietrafionego” prezentu.