Glitter.pl

Moda, uroda, zdrowie, lifestyle

Kosmetyki Włosy

Gdzie kupić farbę do włosów?

Farbowanie włosów nie jest skomplikowanym zadaniem, jeśli zastosujemy się do zaleceń producenta zawartych na opakowaniu farby. Gdzie kupić farbę do włosów? Na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Drogeria

Jednym z bardziej popularnych miejsc, w których kupimy profesjonalne farby do włosów są drogerie. Wybierając farbę do włosów warto kierować się własnym doświadczeniem. Najważniejsza jest dobra jakość produktu i uzyskanie pożądanego efektu koloryzacji. W drogerii znajdziemy mnóstwo farb do włosów różnorodnych firm. Postawmy na zaufaną i sprawdzoną markę, aby mieć pewność, że nasze włosy nie ulegną zniszczeniu. W drogeriach występują zarówno droższe farby od renomowanych producentów, jak i tańsze produkty. Czasami można trafić na ciekawe promocje, co także zachęca klientki do zakupu.

Apteka

Okazuje się, że w większości aptek także bez problemu zakupimy potrzebny rodzaj farby do włosów. Zazwyczaj znajdziemy tu także inne preparaty i środki do stylizacji i pielęgnacji włosów. Wybranie odpowiedniej farby nie jest łatwym zadaniem, dlatego warto poprosić o pomoc farmaceutę. Uzyskanie określonego efektu zależy często także od stanu włosów, ich koloru i siły danej farby. W ofercie aptek najczęściej znajdziemy szeroką gamę kolorystyczną, od jasnych barw, po ciemne i rude. Polecane są głównie środki tworzone na bazie roślinnych, naturalnych składników, które są w pełni bezpieczne dla naszej skóry głowy. Wybierzmy zatem znanych i cenionych producentów.

Sklepy internetowe

Zakup farby do włosów w sklepie internetowym jest sporym komfortem dla klienta. Zwróćmy jednak uwagę na to, jakimi opiniami cieszy się dany sklep i czy posiada w asortymencie produkty znanych marek.
Szukając najlepszego rozwiązania, zastanówmy się, jaki efekt pragniemy uzyskać dzięki farbie do włosów. Jeśli chcemy odżywić włosy i nadać im blasku, dobrym wyborem będą farby bez amoniaku. Często w sklepach internetowych takie kosmetyki są sprzedawane w zestawach – tubka farby i rewelator, co jest sporym ułatwieniem.

Skład farby do włosów

Podczas zakupu farby pamiętajmy o tym, aby uważnie prześledzić jej skład. Unikajmy amoniaku, gdyż narusza on strukturę włosów. Uważajmy także na alergeny, które spowodują zaczerwienienie i wysypkę na skórze głowy. Sygnałem ostrzegawczym powinny być także substancje drażniące. Mogą one podrażnić błony śluzowe i płuca dlatego unikajmy ich jak ognia. Zazwyczaj są to chlorki, gliken czy propylen.

Wybierając farbę do włosów pamiętajmy o dobrej jakości połączonej z naturalnym składem tego kosmetyku. Farbę kupimy w aptekach, drogeriach, czy sklepach internetowych. Ważne jest, aby wybrać sprawdzonego producenta.