Glitter.pl

Moda, uroda, zdrowie, lifestyle

Pielęgnacja Uroda

Marsowe czoło z lwią zmarszczką – jak walczyć z upływającym czasem?

Pojawienie się pierwszych zmarszczek jest nieuniknionym procesem, którego nie da się skutecznie zatrzymać. Jest to stan zupełnie naturalny i powinno się go zaakceptować. O jego postępie częściowo decydują uwarunkowania genetyczne, właściwa pielęgnacja skóry i stres. Pierwsze zmarszczki zauważyć można już w wieku około 25 lat. Niekiedy pojawiają się jeszcze wcześniej pod wpływem intensywnych ruchów twarzy, takich jak uśmiechanie się, mrużenie oczu, marszczenie nosa lub czoła, jeśli dana osoba ma wyjątkowo ekspresyjną mimikę.

Groźne oblicze nie każdemu się podoba

Lwia zmarszczka i marsowe czoło są efektem bardzo silnego i zazwyczaj powielanego napinania konkretnych mięśni twarzy. Częste marszczenie czoła niestety odbywa się nieświadomie, więc człowiek nie ma na nie większego wpływu. Posiadacz charakterystycznej, pionowej linii umiejscowionej między łukami brwiowymi wygląda, jakby cały czas był rozgniewany, zły, ponury, zbyt poważny, a nawet wrogo nastawiony. W rezultacie może być właśnie w ten sposób postrzegany przez swoich rozmówców. Bez wątpienia jest to kłopotliwe w codziennych kontaktach międzyludzkich.

Przeciwzmarszczkowe preparaty zapewnią wymierne korzyści

Wiadomo już, że marsowe czoło z lwią zmarszczką powstaje pod wpływem wyrazistej mimiki i genów. O ile na te czynniki nikt nie ma większego wpływu, to na inne przyczyny już tak. Pielęgnacja dobrana do wieku kobiety może opóźnić proces starzenia się. Odpowiednio oczyszczona skóra wolna od resztek makijażu, sebum oraz innych zanieczyszczeń lepiej wchłonie nawilżające i odżywcze składniki kremu. Przeciwzmarszczkowych kosmetyków warto używać już po dwudziestce. Zaleca się stosowanie kilku produktów z jednej linii, ponieważ uzupełniają się one nawzajem i w ten sposób przynoszą najbardziej zadowalające efekty. Masaż twarzy natomiast nie tylko wprowadzi w błogi stan relaksu, lecz również poprawi krążenie i dotleni skórę.

Jedzenie ma znaczenie

Nie wolno zapominać o prawidłowo zbilansowanych, regularnych posiłkach. Składniki odżywcze, minerały i witaminy mają niebagatelny wpływ na stan skóry. Jedzenie powinno być urozmaicone i smaczne. Monotonia w kuchni często prowadzi do chaotycznego pochłaniania czegokolwiek – nie zawsze zdrowego dla skóry. Istotne jest również regularne picie płynów, szczególnie wody. Taki zdrowy nawyk zaspokoi pragnienie, a cerze zapewni optymalny poziom nawodnienia.

Wada wzroku przyczyną zmarszczek

Osoby gorzej widzące powinny przebadać się u okulisty. Ludzie z wadami wzroku mimowolnie mrużą oczy, jednocześnie marszcząc czoło. Podobne zachowanie zauważalne jest podczas słonecznych dni. Mrużenie oczu często nasila się i jest przyczyną lwich zagnieceń na twarzy, dlatego warto zaopatrzyć się w dobrej jakości okulary przeciwsłoneczne z filtrem UV.

Osiągnięcia medycyny w walce z kompleksami

W sytuacji, gdy charakterystyczne zmarszczki na czole są bardzo wyraźne i spędzają sen z powiek, można skorzystać z pomocy wykwalifikowanego lekarza medycyny estetycznej. Do ich wygładzania używa się popularnego botoksu fachowo nazywanego toksyną botulinową. Jest jedną ze skuteczniejszych metod walki ze starzeniem się skóry. Jego działanie jest widoczne od trzech do sześciu miesięcy. Już nawet niewielka dawka produktu diametralnie może zmienić wygląd. Warto podejmować jednak przemyślane decyzje, bo wygląd ma pływ nie tylko na własne postrzeganie siebie, lecz również na to, jak widzą nas inni.