Glitter.pl

Moda, uroda, zdrowie, lifestyle

Pielęgnacja Włosy

Jak wybrać dobrego fryzjera – cenne wskazówki

By móc cieszyć się piękną fryzurą o lśniącym blasku, nie wystarczy tylko odpowiednio ułożyć włosów. Liczy się przede wszystkim właściwa pielęgnacja. Nie każdy wie, jak dbać o swoje włosy, by były zdrowe, zjawiskowe i lśniące, dlatego tak ważne jest to, by wybrać możliwie jak najlepszy salon fryzjerski. Jak wybrać dobrego fryzjera – nie jest to prosta sztuka, jednak warto zasugerować się kilkoma cennymi wskazówkami, by uniknąć rozczarowań.

Jak wybrać dobrego fryzjera – przede wszystkim umiejętności

Będąc klientem, zależy nam na tym, by fryzjer uczesał nas tak, jak sobie tego życzymy. Zanim jednak usiądziemy na fotelu fryzjerskim, warto dowiedzieć się, jakie kompetencje ma fryzjer, który zamierza nam ułożyć fryzurę. Powinien wykazać się odpowiednią szkołą, a także ukończonymi kursami. Duże znaczenie ma również to, czy fryzjer cały czas podnosi swoje kwalifikacje, czy też proponuje tylko wąski zakres usług. Im lepszy jest fryzjer, tym szybciej będzie mógł wykonać pracę, niezależnie od tego, jakiego rodzaju strzyżenie wybraliśmy i czy interesuje nas dodatkowo koloryzacja. Zazwyczaj łatwo można zorientować się jakiego rodzaju wiedzę posiada fryzjer, gdyż certyfikaty są najczęściej wywieszane w widocznym miejscu na ścianie w salonie.

Jak wybrać dobrego fryzjera – czysty salon to profesjonalny salon

Jeśli wiedza fryzjera nie wzbudza u nas żadnych zastrzeżeń, wciąż powinniśmy zachować czujność. W salonie fryzjerskim bardzo ważna jest dbałość o higienę. Warto więc zwrócić uwagę na to, w jaki sposób fryzjer używa różnych akcesoriów, czy je dezynfekuje przed czesaniem i strzyżeniem, czy też nie. Dezynfekcja jest bardzo ważna z racji tego, że różnych grzebieni, czy nożyczek fryzjer używa wielokrotnie, a są to takie narzędzia pracy, którymi może nas niechcący skaleczyć. Ponadto warto też rozejrzeć się po salonie, czy sprawia wrażenie czystego, czy na przykład na podłodze nie ma włosów po strzyżeniu poprzednich klientów. Takie szczegóły świadczą o tym, czy fryzjer podchodzi w sposób profesjonalny do swojego zawodu i czy dba o komfort swoich klientów.

Jak wybrać dobrego fryzjera – nić porozumienia

W zależności od tego, na jaki rodzaj pielęgnacji włosów się zdecydujemy, nasza wizyta w salonie fryzjerskim może niekiedy trwać dość długo. Dobry fryzjer powinien mieć właściwe podejście do klienta, pytając przed każdym strzyżeniem o nasze preferencje, a także uwzględnić to, czy nasze włosy nie wymagają dodatkowej pielęgnacji. Może się tak zdarzyć, że kiedy profesjonalny fryzjer sprawdzi stan naszych włosów, zaproponuje zupełnie inne strzyżenie, bądź też odmówi wykonania usługi, jaką chcieliśmy, by wykonał. Poza tym niezależnie od tego, jak długo trwa strzyżenie, fryzjer zwykle informuje o każdej wykonywanej czynności. Ponadto stosuje się do prośby klienta, jeśli dotyczy ona na przykład lakierowania, czy mycia głowy.