Glitter.pl

Moda, uroda, zdrowie, lifestyle

Pielęgnacja Włosy

Jak wybrać odżywkę do kręconych włosów?

Kręcone włosy wymagają starannej pielęgnacji i odpowiedniego nawilżenia. Odżywka do włosów kręconych będzie dobrym rozwiązaniem zarówno do nawilżenia włosa, jak i do mycia. Jak wybrać najlepszy produkt tego typu? O czym warto pamiętać?

Odżywka i maska do włosów

W przypadku nawilżania i odżywiania włosów kręconych, warto skorzystać ze specjalnych odżywek i masek. Pamiętajmy o tym, aby takie produkty były naturalne i opierały się na emolientach. Sztuczne składniki bowiem mogą naruszyć strukturę włosów i je zniszczyć. Odżywkę stosujmy po każdym umyciu, natomiast maskę używajmy raz lub dwa razy w tygodniu.

Dbanie o włosy kręcone

Odżywki do mycia włosów nie powinny zawierać parafiny, silikonów, gum, wosków, czy innych substancji wpływających na osłabienie włosów. Odżywka musi być natomiast lekka i lejąca się, a także wydajna i oparta na naturalnych składnikach.
Okazuje się, że taki kosmetyk może mieć prosty skład, ale pamiętajmy także o lejącej konsystencji i lekkości. Włosy kręcone będą wymagać nakładania dość dużej ilości odżywki, dlatego wybierzmy niedrogi kosmetyk w dużym opakowaniu. Ponadto, postawmy na sprawdzonych producentów cieszących się uznaniem na rynku kosmetycznym.

Mycie i pielęgnacja

Jeśli pragniemy wybrać odżywkę, która ma myć włosy, ale także je pielęgnować, postawmy na trochę bogatszy skład. Najlepiej, gdy bazę stanowią emolienty (np. oleje roślinne). W składzie warto poszukać także innych składników, tj; oleju z czarnuszki, lnianego, konopnego, masła kakaowego, słonecznikowego, z wiesiołka itp.
Emolientami mogą być także woski, zmywalne wodą silikony czy alkohole tłuszczowe. Właścicielki kręconych włosów docenią z pewnością silikony w niewielkiej ilości, które dosyć łatwo usuniemy w powierzchni włosów.

Odżywka bez spłukiwania

Odżywki bez spłukiwania mają swoje zalety i wady. Przede wszystkim mogą pomóc w rozczesywaniu włosów i zapewnić im ochronę przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych. Jednakże zbyt częste stosowanie może także prowadzić do obciążania włosów i szybkiej utraty ich świeżości.
W przypadku włosów kręconych lepiej nie stosować zbyt często tego produktu. Może on bowiem sprawić, że włosy staną się przyklapnięte i splątane. Niejednokrotnie jednak odżywka tego typu zastąpi produkty do stylizacji. Warto zatem raz na jakiś czas stosować taką odżywkę i obserwować, jak reagują na nią nasze kręcone włosy.

Odżywka do włosów kręconych powinna być dobrana do potrzeb właścicielki takiej fryzury. Warto poszukać naturalnych rozwiązań, które dodadzą blasku włosom i je odżywią. Używane są zazwyczaj podczas mycia lub po umyciu skóry głowy.