Glitter.pl

Moda, uroda, zdrowie, lifestyle

modne etui do telefonu
Moda

Jak wybrać modne i praktyczne etui do smartfonu?

Wiele osób zastanawia się, jak skutecznie chronić smartfon przed uszkodzeniem. Na rynku znaleźć można bogatą ofertę różnorodnych etui na telefony. Przedmioty z tej kategorii posiadają różną budowę i są tworzone z wielu materiałów. Odnaleźć można również dużą ilość projektów i ciekawych designów. Jak wybrać pokrowiec, który będzie zarazem modny i funkcjonalny?

Zabezpieczenie przed uszkodzeniami

Ze względu na ogromną ilość różnorodnych funkcji, smartfony wykorzystuje się w większości codziennych sytuacji. W związku z tym są stale narażone na uszkodzenia. Dobór rodzaju etui powinien być uzależniony od poziomu zagrożenia na jakie wystawiony jest telefon. Osoby wykorzystujące smartfony w pracy fizycznej powinny zdecydować się na specjalne kabury lub futerały pancerne. Sprawdzą się one wszędzie tam, gdzie istnieje ryzyko mocnych uderzeń i upadku z dużych wysokości. Są więc również polecane sportowcom. Użytkownicy korzystający ze swoich telefonów w standardowych, codziennych sytuacjach, mogą zdecydować się na delikatniejsze etui. Pokrowce silikonowe, plastikowe i drewniane oferują wyjątkowo duży wybór modnych wzorów. Jednocześnie amortyzują wstrząsy spowodowane ewentualnymi upadkami. Decydując się na etui, które nie osłania ekranu, warto kupić również folię lub szkło hartowane. Dodatkowa warstwa ochroni szybkę przed zarysowaniami.

Modny design

Dodatki do codziennych akcesoriów, takie jak pokrowce na telefon, są jednym ze sposobów na wyrażenie siebie. Warto więc dopasować ich wygląd do swojego gustu, stylu lub zainteresowań. Najbogatszy wybór modnych designów oferują etui silikonowe. Wśród nich odnaleźć można projekty z estetycznymi wzorami, zabawnymi sentencjami i motywami nawiązującymi do zainteresowań. Możliwe jest również umieszczenie na pokrowcu własnego zdjęcia lub grafiki. Etui z innych tworzyw również umożliwiają odnalezienie modnych wzorów. Modele drewniane i metalowe ozdabiane są grawerami. Skórzane kabury i futerały z klapką posiadają wiele ciekawych nadruków. Występują również w różnych wersjach kolorystycznych. Osoby poszukujące nietypowych rozwiązań mogą zdecydować się między innymi na akcesoria z silikonu biodegradowalnego. Jedną z ciekawych opcji jest też wybór pokrowca ze specjalnym paskiem. Umożliwia on noszenie telefonu jak niewielkiej torebki.

Odpowiednio dopasowane etui wpłynie korzystnie na żywotność urządzenia. Wybrany model powinien przede wszystkim chronić telefon przed zniszczeniem. Nie należy jednak zapominać o dopasowaniu walorów estetycznych do własnego gustu.