Glitter.pl

Moda, uroda, zdrowie, lifestyle

szczotka do brody
Pielęgnacja

Jak wybrać szczotkę do brody? 3 aspekty na które zwrócić uwagę

Praktycznie każdy mężczyzna marzy o tym, aby jego broda była dobrze zadbana, lśniąca i zdrowa. Aby osiągnąć pozytywny efekt warto zaopatrzyć się w dobrej jakości szczotkę, która nie tylko zadba o prawidłowe ułożenie włosów w zaroście, ale również poprawi ukrwienie skóry. Na jakie trzy aspekty należy zwrócić uwagę przy jej wyborze? Podpowiadamy.

1. Rozmiar szczotki do brody

Jednym z najważniejszych parametrów na który należy zwrócić uwagę przy wyborze szczotki do brody jest jej wielkość. Kupno konkretnego modelu to kwestia dość indywidualna, ale najlepiej dobrać model pod ilość włosia na twarzy. Duża szczotka do brody będzie świetnym rozwiązaniem zwłaszcza dla facetów, którzy posiadają lub planują rzadko ją golić. Warto także pamiętać, że większy model może okazać się mało poręczny. Jeśli planujemy zabrać ją ze sobą na wakacje to dobrym pomysłem będzie zakup także niewielkiego kartacza. Jest to szczotka, która nie posiada rączki i charakteryzuje się niewielkimi rozmiarami. Kartacza warto mieć przy sobie, a w łazienkowej szafce trzymać dużą, dobrej jakości szczotkę z którą możemy wykonać codzienną, kompleksową pielęgnację brody.

2. Rodzaj i twardość włosia w szczotce do brody

Kolejnym parametrem na jaki trzeba zwrócić uwagę jest rodzaj zastosowanego włosia oraz jego twardość. Od jego jakości zależy w głównej mierze cena konkretnego modelu. Producenci w najdroższych, markowych modelach proponują naturalne włosie, na przykład to z dzika. Ten konkretny rodzaj jest wyjątkowo delikatny dla zarostu oraz nie powoduje powstawania kołtunów. Mężczyźni, którzy nie chcą przeznaczać dużych sum na szczotkę do brody powinny rozejrzeć się za produktami z włosiem syntetycznym lub mieszanym. Są to najczęściej produkty dość twarde, więc trzeba nieco wprawy, aby nauczyć się poprawnej pielęgnacji.

3. Szczotka do brody z amortyzacją

Pod względem montażu włosia istnieje podział na dwa rodzaje szczotek do brody. Droższe i bardziej zaawansowane modele wyposażone są w poduszkę pneumatyczną wraz z podstawą amortyzowaną. W trakcie czesania brody lekko się ona ugina i w pewnym stopniu dopasowuje się do kształtu twarzy. Te tradycyjne szczotki to po prostu włosie umieszczone na twardej, stałej podstawie, najczęściej drewnianej. Wybór konkretnego modelu zależy od oczekiwań, preferencji oraz przyzwyczajeń. Mimo, że szczotki wyposażone w amortyzowane podłoże są nowoczesne i lepiej chronią delikatną brodę, to jednak część mężczyzn preferuje tradycyjny, twardy model w którym mają lepszą kontrolę nad końcowym efektem.