Glitter.pl

Moda, uroda, zdrowie, lifestyle

Laserowe odmładzanie twarzy
Uroda

Laserowe odmładzanie twarzy Icon Palomar MaxG – jeden laser na wiele problemów

Szukasz mało inwazyjnego i szybkiego sposoby na pozbycie się oznak starzenia i poprawienie kondycji skóry? Poznaj laserowe odmładzanie twarzy przy pomocy urządzenia Icon Palomar MaxG. To innowacyjny laser, który usuwa przebarwienia i rumień oraz poprawia sprężystość skóry, bez przerywania ciągłości naskórka. Poznaj go bliżej.

Laserowe odmładzanie twarzy – wskazania

Odmładzanie twarzy przy pomocy nieablacyjnego lasera to zabieg przeznaczony dla osób, które poszukują małoinwazyjnej terapii oraz oczekują stosunkowo szybkich efektów. Laserowe odmładzanie twarzy urządzeniem Icon Palomar MaxG stosuje się w przypadku:

  • zmarszczek na twarzy (mimicznych, palacza, na czole, pod oczami) oraz na szyi,
  • plam soczewicowatych,
  • przebarwień słonecznych,
  • trądziku różowatego,
  • rozszerzonych naczynek,
  • rumienia,
  • piegów,
  • znamion rubinowych.

Jak podkreślają specjaliści z warszawskiej Kliniki Miracki, laser na zmarszczki działa nie tylko leczniczo, ale także profilaktycznie, spowalniając proces starzenia się skóry oraz rozwój takich dolegliwości, jak rozszerzone naczynka czy trądzik różowaty.

Odmładzanie twarzy laserem Icon MaxG

Laserowe odmładzanie twarzy poprzedza konsultacja wstępna. Lekarz przeprowadza szczegółowy wywiad, który pozwala wykluczyć ewentualne przeciwwskazania. Specjalista objaśnia też procedurę zabiegu i sposób postępowania po kuracji.

Zabieg nie jest bolesny i nie wymaga znieczulenia. Przebiega szybko – trwa zaledwie kilka, kilkanaście minut. Lekarz przesuwa głowicą po skórze pacjenta, wykonując serię „strzałów” laserem. Następuje podgrzanie wewnętrznych warstw skóry, bez uszkadzania jej powierzchni. Ciało po zabiegu może być zaczerwienione i lekko opuchnięte, co jednak nie trwa długo i po 2-3 dniach wszystko wraca do normy.

Pozytywne efekty leczenia widoczne są już zaraz po zabiegu, jednak w celu intensyfikacji terapii, wskazane jest wykonanie serii kilku zabiegów. Ich liczba zależy od stopnia zaawansowania zmiany skórnej, jej powierzchni oraz indywidualnych cech, dotyczących regeneracji komórek. Dokładny plan leczenia ustala lekarz po wykonaniu pierwszego zabiegu, określa on wtedy liczbę i częstotliwość zabiegów. Zazwyczaj seria 3-5 zabiegów przynosi najlepsze wyniki.

Rewelacyjne działanie lasera na zmarszczki

Laserowe odmładzanie twarzy Icon MaxG™ jest niezwykle precyzyjną metodą, która poprzez fototermolizę doskonale regeneruje i ujędrnia zwiotczałą skórę, a także wyrównuje jej koloryt. Jak to możliwe? Wysoka temperatura generowana w tkance powoduje wzmożoną produkcję elastyny oraz włókien kolagenowych, odpowiedzialnych za jędrność i sprężystość skóry. Efektem jest gruntowna przebudowa skóry i widoczna poprawa jej wyglądu.

Urządzenie charakteryzuje się jeszcze jednym działaniem. Wiązka światła skierowana na uszkodzone naczynie krwionośne absorbowana jest przez hemoglobinę (czerwony barwnik krwi), a następnie zamieniana w ciepło. Dzięki temu woda z naczynia błyskawicznie odparowuje i następuje koagulacja białek. W ten sposób „pajączek”, rumień czy inna zmiana naczyniowa ulegają obkurczeniu, zasuszeniu oraz wchłonięciu.

Ogromną zaletą nieablacyjnego laserowego odmładzania skóry jest nienaruszenie tkanek otaczających leczony obszar skóry, co z kolei przekłada się na szybki powrót do normalnej aktywności życiowej.

Więcej na temat odmładzających zabiegów laserowych dowiesz się od ekspertów z warszawskiej Kliniki Miracki – zapraszamy do kontaktu.