Glitter.pl

Moda, uroda, zdrowie, lifestyle

Uroda Włosy

Jak dobrać idealną fryzurę do twarzy?

Przy wyborze fryzury, pierwszorzędne skrzypce powinien grać nie gust a kształt twarzy. Nawet najmodniejsza fryzura, która nie będzie pasować do twarzy sprawi, że efekt będzie odwrotny od zamierzonego.

Dlaczego tak ważny jest odpowiedni dobór fryzury?

Nie każda kobieta ma idealne rysy twarzy. Właściwie to prawie zawsze jest coś co chcemy ukryć. Dobrze dobrana fryzura do twarzy ukryje i odciągnie wzrok od drobnych mankamentów, a przyciągnie uwagę do atutów, dodając pewności i atrakcyjności. A jak dobrać fryzurę? Podstawowym krokiem jest określenie, jaki mamy kształt twarzy.

Twarz owalna

Jest to twarz najbardziej idealna. Charakteryzuje się dobrymi proporcjami: wysokie, ale nie za wysokie czoło, szczęka węższa od czoła, lekko wydłużony i lekko zaokrąglony podbródek, zaokrąglona linia włosów. Do takiej twarzy praktycznie każda fryzura będzie pasować idealnie.

Twarz okrągła

W tym przypadku niestety nie będziemy dobrze wyglądać w każdej fryzurze. Ten rodzaj twarzy charakteryzuje się niskim czołem, pełnymi policzkami, małym i zaokrąglonym podbródkiem. W tym przypadku podstawą powinno być dążenie do wydłużenia twarzy, Dlatego najlepiej wybierać długie, proste włosy lub w przypadku krótkich fryzur – bob z mocno skróconym tyłem i wydłużonym przodem. Unikać należy prostych grzywek, a wybierać te zaczesane na bok.

Twarz trójkątna

Taka twarz charakteryzuje się dość szerokim czołem, wydatnymi kośćmi policzkowymi, wąskim oraz często długim i spiczastym podbródkiem,
delikatną linią szczęki. W tym przypadku fryzura powinna optycznie poszerzać za wąski dół twarzy. Doskonale nadadzą się krótkie kręcone włosy, klasyczny bob, fryzury o dużej objętości, półdługie i długie włosy. Unikać należy całkowitego odsłaniania czoła, bardzo krótkich włosów i wysokich upięć.

Twarz kwadratowa

Posiadaczki twarzy kwadratowej mają podobną szerokość czoła, szczęki i policzków. Znakiem charakterystycznym jest mocna i pozioma linia szczęki. W tym przypadku doskonale się sprawdzą kobiece fale i loki, które złagodzą rysy twarzy. Włosy raczej powinny być długie lub półdługie. Doskonale sprawdzą się modne ostatnio asymetryczne fryzury. Wrogiem są proste grzywki, fryzury kończące się na linii brody oraz proste i przylegające do twarzy włosy.

Twarz w kształcie diamentu

Charakteryzuje się mocno wystającymi i dość wysoko osadzonymi kośćmi policzkowymi, a także wąską brodą, która jest nieco szersza niż w przypadku twarzy trójkątnej. Idealne fryzury to włosy długie i półdługie bez grzywki, które odsłaniają czoło i brodę, jednocześnie zwężając okolice policzków. Raczej należy unikać gładkich i chłopięcych fryzur.