Glitter.pl

Moda, Uroda, Zdrowie, Lifestyle

Moda

Własny styl w modzie

Stworzenie doskonałej stylizacji wymaga posiadanie przynajmniej podstawowej wiedzy dotyczącej zasad dobierania do siebie ubrań. Warto zagłębić się w teorie i zapamiętać informacje, które będą przydatne na co dzień. Pomaga to w kreowaniu swojego wizerunku.

Dopasowanie elementów

Znacznie łatwiej można osiągnąć oczekiwany efekt jeśli rozsądnie dopasuje się do siebie poszczególne elementy. Ogromne znaczenie ma z pewnością kolorystyka. Każdy może określić paletę barw, w której będzie wyglądał najlepiej. Determinowane jest to typem urody. Najbardziej podstawowym podziałem jest rozgraniczenie ciepłych i chłodnych typów. Należy określić to na podstawie pigmentów dominujących w skórze. Może być to dość ciężkie do dostrzeżenia. Z tego powodu dla ułatwienia warto również sprawdzić swój wygląd w różnych wariantach kolorystycznych. Najłatwiej jest zauważyć różnice porównując swój wizerunek w niebieskości i czerwieni. Dodatkowo można również zastanowić się jaką biżuterię najchętniej wybieramy i w jakiej czujemy się komfortowo. Jest to cenna wskazówka i pozwala niemal bezbłędnie określić typ urody. Modne kolczyki pojawiają się w sklepach zazwyczaj w dwóch wariantach. Jest to spowodowane nie tylko gustem kobiet, ale również ich potrzebami. Złoto i srebro nie powinny być traktowane jako zamienniki. Każdy z tych kolorów pasuje do czegoś całkiem innego. Z tego powodu warto zadbać o spójność w swojej garderobie i utrzymywać wszystkie elementy metalowe w tej samej barwie. Ułatwi to znacznie późniejsze kompletowanie stylizacji.

Kilka kolorów w szafie

Świadomie budując swoją szafę warto ograniczyć się do kilku kolorów. W ten sposób można stworzyć garderobę dającą wiele możliwości. Przy niewielkiej rozpiętości barw, które i tak do siebie pasują, kompletowanie zestawów nie będzie stanowiło problemu. Można wtedy dowolnie mieszać ze sobą ciuchy i za każdym razem uzyskać zadowalający efekt. Warto mieć to na uwadze w trakcie zakupów i dokładnie zastanawiać się nad dokonywanymi wyborami. W garderobie nie powinno również zabraknąć neutralnych i prostych ubrań, które będą stanowiły bazę. Dodając do nich jeden wyrazisty element lub wyróżniające się dodatki można stworzyć efektowny strój, a równocześnie zachować minimalizm. Istotne jest również wyrażanie siebie poprzez ubiór. Należy zastanowić się w jakim stylu czujemy się najlepiej i sukcesywnie kupować kolejne elementy, które są w nim utrzymane. W ten sposób można stopniowo kreować i zmieniać swój wizerunek bez konieczności ponoszenia dużych wydatków. W takim przypadku można również wykorzystywać okazje cenowe i trendy, które się pojawiają.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.