Glitter.pl

Moda, uroda, zdrowie, lifestyle

Moda

Modne pierścionki zaręczynowe i ich dobór

Miłość to najpiękniejsze uczucie na świecie. Ta do natury, do świata, do samego siebie, do najbliższych nam osób. W każdej formie sprawia, że szary świat nabiera barw, każdy szczegół jest zauważalny, a jednocześnie nie liczy się nic poza najważniejszą chwilą.

Piękna tradycja

Ludzie mają od zawsze potrzebę łączenia się w grupy, oraz tworzenie par. Potrzeba bliskości, bycia docenionym, akceptowanym i kochanym jest fundamentem do prawidłowego funkcjonowania w społeczeństwie i z samym sobą. Kiedy związek dwojga ludzi stanie się odpowiednio dojrzały, zazwyczaj decydują się oni na formalne połączenie się węzłem małżeńskim. Zgodnie z tradycją, aby doszło do zaślubin, wcześniej muszą odbyć się zaręczyny – uroczysta prośba o rękę drugiej osoby. Wszystko zależy znowu od relacji, w jakiej jesteśmy. Zaręczyny mogą przybrać formę zapytania o chęć zawarcia ślubu, i nie byłoby w takiej formie nic zaskakującego, nikt nie czułby się nieodpowiednio potraktowany czy mało wart. Większość par jednak zaręcza się o wiele bardziej uroczyście, zazwyczaj w ważnym dla siebie lub wyjątkowym miejscu, z odpowiednią atmosferą, z klękaniem i oczywiście najważniejszym elementem – pierścionkiem.

Piękne pierścionki zaręczynowe to tradycja sięgająca wielu lat wstecz. Czasem zdarza się, że w jednej rodzinie pierścionek zaręczynowy jest bardzo dużo wart, także sentymentalnie, i będąc przekazywanym z pokolenia na pokolenie. Często jednak pierścionek jest wybierany i kupowany bardzo dokładnie tak, żeby był nowy i jak najpiękniejszy. Salony jubilerskie luva.pl mogą się wówczas wykazać i wskazać proponowane modele.

Modne pierścionki zaręczynowe

Wśród pierścionków zaręczynowych również panuje moda! Oczywiście ulegała ona zmianom na przestrzeni lat, wieków. Dawniej pierścionek zaręczynowy musiał być bogato zdobiony, duży i wiele wart.

W dzisiejszych czasach o wiele więcej osób stawia na minimalizm, dobierając pierścionek tak, aby był drobny, a jednocześnie elegancki i schludny. To, że obecnie pierścionki są małe, nie oznacza, że są również tanie. Średnio tysiąc złotych, wśród najlepszych modeli z zastosowaniem czarnego złota – nawet sześć tysięcy, To właśnie złoto jest najczęstsze w pierścionkach, chociaż niektórzy stawiają na jego inne odcienie lub srebro.

Niektórym zależy na cenie pierścionka, innym na samym jego wyglądzie, a jeszcze inni nawet pierścionka nie potrzebują, żeby być w pełni pewnym, że chcą ślubu. Ostatecznie to na nim właśnie skupi się największa uwaga i powaga sprawy związku. Najważniejsze mimo wszystko jest, by sam związek był szczęśliwy i odpowiednio pielęgnowany przez długie lata.