Glitter.pl

Moda, uroda, zdrowie, lifestyle

Pióra i długopisy
Zdrowie

Pióra i długopisy – jakie modele zasługują na uwagę?

Szukasz eleganckiego długopisu lub pióra dla siebie lub na prezent? W przypadku tych instrumentów piśmienniczych najlepiej zdecydować się na jedną z najpopularniejszych marek na rynku.

Taki krok daje większą pewność, że zakupiony przedmiot będzie wykonany z wytrzymałych materiałów i z dbałością o detale. Poniżej zdradzamy, jakich producentów warto wybierać i polecamy kilka konkretnych modeli.

Niezawodne pióro wieczne

Pisanie piórem daje niewątpliwie estetyczny zapis – zwłaszcza jeśli pojmie się już sztukę władania tym narzędziem. Tym, którzy dopiero chcą zacząć swoją przygodę z piórem, oraz tym, którzy już od dawna piszą tym instrumentem, możemy polecić produkty tworzone przez marki Chopard i Montblanc.

W sprzedaży dostępne są pióra z różnymi rozmiarami stalówek oraz z różnymi rodzajami napełniania narzędzia. Korpus piór wiecznych powstaje ze stali szlachetnej, ale czasem wzbogacany jest także o żywicę szlachetną lub skórę – jak np. w przypadku modelu Montblanc Meisterstück Great Masters. Jeżeli szukasz pióra wiecznego o charakterystycznym wyglądzie, stylizowanym na dawniejsze epoki, to sprawdź modele z serii Patron of Art tej samej marki.

Długopisy od topowych marek

Tak jak w przypadku piór, tak i przy długopisach – Montblanc i Chopard to marki godne zaufania. Czym charakteryzują się te ekskluzywne długopisy? Każdy model jest starannie zaprojektowany. Zacznijmy od tego, że ich wkłady cechują się świetną jakością – nie ma mowy o przerwaniu ciągłości linii czy o powstaniu nieestetycznej plamy podczas pisania.

Typową cechą długopisów z wyższej półki jest to, że prezentują się niezwykle elegancko. Ich korpus wykonany jest najczęściej ze stali szlachetnej. Długopisy dostępne są w różnych kolorach i w różnych kształtach. Marki, które zajmują się produkcją długopisów premium dbają o to, aby ich kształt był ergonomiczny, co znacznie wpływa na wygodę używania instrumentu. Jeżeli zależy Ci na długopisie niewielkich rozmiarów i o minimalistycznym designie, to przyjrzyj się oryginalnemu modelowi Montblanc z kolekcji Heritage – „Baby” w białym lub czarnym kolorze korpusu. Na uwagę zasługują także długopisy z pomysłowej serii Great Characters, poświęconej znakomitym osobistościom, jak np. Waltowi Disneyowi czy Johnowi F. Kennedy’emu.

Choć ceny tych długopisów są znacznie wyższe niż zwykłych „jednorazowych” modeli z księgarni, to warto zainwestować w długopis, który będzie towarzyszyć Ci przez lata. Różnorodność wzorów pozwala zdecydować się na model odpowiadający indywidualnym gustom i potrzebom. Znajdziesz wspomniane w tekście marki piór i długopisów w sklepie Noble Place – stacjonarnie oraz online.