Glitter.pl

Moda, uroda, zdrowie, lifestyle

Pielęgnacja Włosy

Prostownice do włosów

Każdy człowiek rodzi się z wieloma „zaprogramowanymi” bardzo indywidualnymi cechami, które są przez całe życie niezmienne – można do nich zaliczyć kolor oczu i rodzaj włosów (grube, cienkie, kręcone lub proste), lecz jeżeli chodzi o włosy to nieodpowiednia pielęgnacja, zdecydowanie może ten stan rzeczy zaburzyć.

Urządzenia do stylizacji włosów

Osoby cieszące się naturalnie kręconymi puklami mają dużo mniej problemów z ich odpowiednim ułożeniem, gdyż naturalne loki ułatwiają dobór fryzury do każdej sytuacji. Natomiast posiadacze włosów prostych, lub prawie prostych sięgają po najróżniejsze urządzenia, które nadadzą włosom pożądany wygląd, a jednocześnie pomogą w ich codziennej pielęgnacji.
Do tego typu urządzeń możemy zaliczyć lokówkę – przyrząd do tworzenia fantazyjnych loków i fal, oraz prostownicę – która wbrew pozorom nie tylko prostuje pasma włosów nadając im idealny kształt, połysk i miękkość, ale również w sytuacji koniecznej może zastąpić lokówkę, zamieniając proste włosy w lekko pofalowane.

Gładkie czy kręcone?

Zdrowe, lśniące, a także proste włosy, swobodnie opadające na ramiona i plecy to obiekt zazdrości wielu pań, posiadaczek włosów niesfornych, źle układających się lub zbijających się w nieciekawe oddzielne pasma, które nie są wynikiem niewłaściwej pielęgnacji a naturalnej cechy. W takim właśnie wypadku warto sięgnąć po prostownicę, która szybko zaradzi problemowi i okiełzna mało atrakcyjną fryzurę.
Ceny prostownic kształtują się w szerokim przedziale – to urządzenie można nabyć już za kilkadziesiąt złotych, lecz kupując tego typu sprzęt należy dokładnie zapoznać się z jego funkcjami, które pomogą w codziennej pielęgnacji i stylizacji włosów.

Jaka prostownica do włosów – typy płytek grzewczych

Najważniejsza jest powłoka na elementach grzewczych – najbardziej popularne są ceramiczne płytki, pozwalające na osiąganie wysokich temperatur, bez szkody dla ich powierzchni. Dobrze, by płytki ceramiczne zawierały w sobie turmalin – minerał uniemożliwiający elektryzowanie się włosów, lub keratynę – składnik, który wydziela się pod wpływem wysokiej temperatury i działa odbudowująco na włosy.

Większość prostownic ma płytki wykonane z teflonu, można je znaleźć w tańszych modelach, jednak zdecydowanie mniej polecanych – teflon nierównomiernie się rozgrzewa i szybko się niszczy. Nowością na rynku są prostownice z płytkami diamentowymi, niezwykle trwałymi i odpornymi na wiele czynników. Płytki diamentowe znakomicie sprawdzą się przy prostowaniu włosów mocno skręconych i grubych.

Inny materiał używany do produkcji płytek to tytan – wyjątkowo trwały i odporny, idealnie prostuje pasma włosów oraz płytki z powłoką lustrzaną, działającą podobnie jak ceramiczna, lecz dużo od niej trwalszą. Użycie takiej prostownicy gwarantuje piękny połysk każdego pasma włosów.

Kupując prostownicę warto zapoznać się z jej parametrami technicznymi, czyli jaką ma moc grzewczą, czy zamontowany termostat ma szeroką skalę ustawiania temperatury oraz czy jest to urządzenie zasilane z gniazdka czy bezprzewodowe. Prostownice bezprzewodowe sprzedawane są wraz ze stacją ładującą.