Glitter.pl

Moda, uroda, zdrowie, lifestyle

Zdrowie

Sposoby na rozszerzone pory

Każda kobieta pragnie się w bardzo dobry sposób prezentować na co dzień. Jednak wiele pań boryka się z różnego rodzaju problemami skórnymi, wśród których można wymienić na przykład przetłuszczającą się skórę lub rozszerzone pory. Rozszerzone pory nie wyglądają korzystnie u żadnej kobiety, dlatego warto poznać sposoby, które zapobiegną ich występowaniu na skórze. Bez wątpienia każda pani borykająca się z tym problemem powinna z nich skorzystać. Wśród bardzo popularnych sposobów można wymienić na przykład maseczkę z ogórka.

Maseczka z ogórka

Istnieje bardzo wiele sposobów na rozszerzona pory. Wśród nich można wymienić regularne wykonywanie maseczki z zielonego ogórka. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, które z całą pewnością sprawdzi się u wielu kobiet, niezależnie od ich wieku. Ogórka można pokroić w plastry, które następnie powinno się położyć na oczyszczonej skórze twarzy. Twarz można również z powodzeniem przecierać plasterkami ogórka i także będzie to bardzo dobre rozwiązanie dla każdego, kto zmaga się z problemami z rozszerzonymi porami.

Kostki lodu

Naprawdę skutecznym rozwiązaniem, które chętnie jest stosowane na rozszerzone pory, jest wykorzystanie do tego celu kostek lodu. Lód ma bardzo dobre właściwości, ponieważ w odpowiedni sposób chłodzi skórę oraz zwęża pory, które się na niej znajdują. Dlatego warto wykonywać masaż twarzy z wykorzystaniem zamrożonych kostek lodu, ponieważ w doskonały sposób pobudzi on krążenie na skórze twarzy. Masaż tego rodzaju należy wykonywać co najmniej przez dziesięć minut, aby mógł on przynieść oczekiwane efekty.

Zielona glinka

Wśród różnych sposobów stosowanych na rozszerzone pory można także wymienić zieloną glinkę lub wszelkiego rodzaju preparaty, które będą zawierały ją w składzie. Zwykłą glinkę w celu wykorzystania należy zmieszać z wodą. Można do niej dodać również różnego rodzaju olejki eteryczne, na przykład takie jak olejek z drzewa herbacianego, który ma właściwości antybakteryjne. Stworzoną papkę należy nałożyć na oczyszczoną skórę twarzy na około piętnaście lub dwadzieścia minut. Po tym czasie należy ją w dokładny sposób spłukać.

Ocet jabłkowy

W bardzo korzystny sposób na rozszerzone pory działa także ocet jabłkowy, który ma fantastyczne działanie na skórę. Jest to produkt w pełni naturalny, dlatego nie należy się martwić jego składem. Warto przecierać oczyszczoną skórę na twarzy octem jabłkowym kilka razy w tygodniu, ponieważ z całą pewnością przyniesie to bardzo oczekiwane rezultaty. W razie bardzo rozszerzonych porów zabieg ten można wykonywać nawet codziennie, po każdym umyciu twarzy.

Tonik z szałwii

Korzystnie na rozszerzone pory może także zadziałać tonik wykonany z szałwii. W celu jego sporządzenia należy zaopatrzyć się w suszone liście szałwii. Zioła należy zalać wrzątkiem, a następnie zaparzać pod przykryciem. Powstałą miksturę należy ochłodzić oraz przemywać nią twarz. Szałwia ma bardzo korzystne właściwości. Przede wszystkim działa antyseptycznie, ale także ściągająco. Dlatego jest to bardzo polecany produkt.

Peeling z cytryny

W celu zlikwidowania za bardzo rozszerzonych porów można także skorzystać z peelingu z cytryny. Można go w bardzo prosty sposób stworzyć samodzielnie. Należy wycisnąć sok z połowy cytryny, a także zmieszać go z drobnym cukrem. Powstałą mieszankę należy bardzo dokładnie wsmarowywać w twarz, dzięki czemu będzie ona w odpowiedni sposób oczyszczona, a wszelkiego rodzaju zaskórniki zlikwidowane.

Ziołowa maseczka

Na twarz można również zastosować ziołową maseczkę. W fantastyczny sposób oczyści ona skórę, a także sprawi, że rozszerzone pory zostaną zminimalizowane. W tym celu można wykorzystać takie zioła jak na przykład szałwia, tymianek oraz rumianek, a nawet rozmaryn. Należy je zalać wrzątkiem oraz zaparzyć. Powstałą maseczkę należy nakładać na oczyszczoną skórę na twarzy, a następnie trzymać przez około dwadzieścia minut. Po tym czasie trzeba wszystko spłukać i obmyć twarz. Z całą pewnością będzie to bardzo dobre rozwiązanie dla wszystkich kobiet, które mają nadmiernie rozszerzone pory.