Glitter.pl

Moda, uroda, zdrowie, lifestyle

Pielęgnacja Włosy

Jak dbać o rzadkie włosy?

Rzadkie włosy to zmora wielu kobiet, które narzekają na słabą strukturę włosa i podatność na zniszczenia. Warto w tym przypadku pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji, która ochroni włosy przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Jak dbać o rzadkie włosy? O czym warto pamiętać?

Właściwa pielęgnacja

Najważniejszym aspektem, o którym muszą pamiętać posiadacze rzadkich włosów, jest prawidłowa pielęgnacja. Odpowiedni dobór kosmetyków pozwoli dodać włosom objętości i odżywienia.
Rzadki włos jest bardziej podatny na uszkodzenia i wypadanie, a także rozdwajanie i zniszczenie końcówek.
Pamiętajmy także o delikatnym myciu i rezygnacji z silnie oczyszczającego szamponu. Warto myć włosy w ciepłej, a nie gorącej wodzie, a po myciu delikatnie wycisnąć je z nadmiaru wody. Ważne jest także lekkie rozczesywanie i nie szarpanie włosów, co może uszkodzić ich strukturę.

Zagęszczanie rzadkich włosów

Przerzedzenia włosów można leczyć domowymi sposobami. Przede wszystkim pamiętajmy o odpowiedniej diecie. Spożywajmy dużo warzyw i owoców, produkty zbożowe, orzechy, chude mięso i ryby. Doskonałym rozwiązaniem będzie także skorzystanie z dermokosmetyków dostępnych w aptekach i drogeriach. Wzmacniają one włosy rzadkie i zwiększają ich gęstość. W domu możemy skorzystać także z płukanek ziołowych i toników, jak również masek odżywczych. Nie modelujmy włosów na gorąco.
Efekty domowej terapii będą widocznie po kilku tygodniach lub miesiącach, dlatego warto uzbroić się w cierpliwość.

Profesjonalne metody

Nadmierne wypadanie i przerzedzanie włosów powinno zostać skonsultowane z lekarzem. Niejednokrotnie pacjent w tym przypadku wymaga fachowego leczenia. Na skórę stosuje się zazwyczaj specjalne leki pobudzające krążenie krwi. Dochodzi zatem do szybkiego wzrostu włosów i ich wzmocnienia, a także lepszego dotlenienia i odżywienia.
Czasami lekarz zaleca stosowanie leków sterydowych ogólnie i miejscowo. Włosy rzadkie dobrze reagują również na wszelkie zabiegi medycyny estetycznej, takie jak laseroterapia, mezoterapia igłowa, czy krioterapia. Najkosztowniejszym zabiegiem i dosyć ryzykownym jest przeszczep włosów.

Rzadkie włosy wymagają prawidłowej pielęgnacji domowymi sposobami. Jeśli takie sposoby zawodzą, warto udać się do specjalisty po poradę odnośnie tego, jak zadbać o takie włosy. W aptece znajdziemy mnóstwo preparatów przeznaczonych do tego typu włosów, dlatego warto je testować i kontrolować postępy. Ostatecznością będzie poddanie się zabiegom, które zagęszczą włosy i je odżywią. Dla wielu osób to często jedyne i najlepsze rozwiązanie. Jednakże warto wspomagać się także odpowiednimi kosmetykami.