Glitter.pl

Moda, uroda, zdrowie, lifestyle

Pielęgnacja

Aparat do mierzenia ciśnienia – jaki wybrać?

Odpowiednie dbanie o zdrowie z całą pewnością jest istotnym aspektem życia każdego człowieka. W ostatnich latach bardzo wiele osób w różnym wieku zaczyna chorować na różnego rodzaju choroby, które są związane z układem sercowo-naczyniowym. Zarówno pośrednio, jak i bezpośrednio związane jest z nimi również nieprawidłowe ciśnienie tętnicze we krwi. Aby móc je w odpowiedni sposób kontrolować należy wyposażyć się w takie urządzenie jak aparat do mierzenia ciśnienia. Warto wiedzieć, na co przede wszystkim zwrócić uwagę podczas jego zakupu.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Obecnie w sprzedaży można znaleźć bardzo wiele zróżnicowanych urządzeń przeznaczonych do mierzenia ciśnienia. Warto je w odpowiedni sposób dobrać do swoich indywidualnych preferencji, aby mogły nam służyć jak najdłużej i być bardzo efektywne w działaniu. Przed zakupem konkretnego urządzenia warto przede wszystkim zwrócić uwagę na jego parametry techniczne, a także wszystkie informacje o danym produkcie udzielone przez jego producenta. Dla osoby starszej należy wybierać modele z większymi wyświetlaczami, aby bez problemu mogła ona zobaczyć wynik mierzonego ciśnienia. Powinno się wybrać ciśnieniomierz, który będzie posiadał bardzo wysokie parametry jakościowe, ponieważ wtedy będzie on najbardziej efektywnie działał.

Ciśnieniomierze elektroniczne

W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszą się wszelkiego rodzaju ciśnieniomierze elektroniczne, czyli cyfrowe. Są to produkty wysokiej jakości, które z całą pewnością będą dokonywały odpowiednich pomiarów ciśnienia tętniczego krwi. Tego rodzaju ciśnieniomierze mogą występować zarówno w formie naramiennej, jak i nadgarstkowej. Ich wybór zależny jest od indywidualnych preferencji każdego człowieka, który będzie użytkował tego rodzaju produkt. Ciśnieniomierze elektroniczne są to modele automatyczne, które same dokonują pomiarów ciśnienia po odpowiednim założeniu mankietu.

Ciśnieniomierze nadgarstkowe

Bardzo popularnym rodzajem aparatów do mierzenia ciśnienia są także ciśnieniomierze nadgarstkowe. Są one przeznaczone do mierzenia ciśnienia tętniczego krwi na nadgarstku, a nie na ramieniu, jak to standardowo w takich urządzeniach bywa. Tego rodzaju urządzenia przede wszystkim z powodzeniem mogą być wykorzystywane przez osoby o stosunkowo dużym obwodzie ramienia, które mogą mieć problem z mierzeniem ciśnienia z wykorzystaniem tradycyjnych urządzeń. Dlatego bardzo dobrym rozwiązaniem jest wybór ciśnieniomierza nadgarstkowego, który jest stosunkowo prosty w użytkowaniu i nie powinien sprawiać żadnych problemów w tym temacie.

Ciśnieniomierze półautomatyczne

W sprzedaży można również znaleźć takie modele aparatów do mierzenia ciśnienia jak ciśnieniomierze elektroniczne półautomatyczne. Są one wyposażone w ręczną pompkę, która przeznaczona jest do pompowania mankietu, a także w stację bazową, na której pokazywane są wyniki dokonanych pomiarów. Pacjent w sposób ręczny pompuje mankiet i nie jest to wykonywane automatycznie. Ciśnieniomierz elektroniczny półautomatyczny jest również bardzo popularnym modelem tego urządzenia. Szczególnie chętnie był wybierany kilka i kilkanaście lat temu, dlatego wiele osób wciąż je posiada w swoich domach.

Jak zmierzyć ciśnienie?

Wybór odpowiedniego aparatu do mierzenia ciśnienia to nie wszystko, ponieważ powinno się również z niego w odpowiedni sposób korzystać. Dzięki temu dokonane pomiary będą w pełni poprawne i będziemy znać wyniki pomiarów swojego ciśnienia tętniczego krwi. W warunkach domowych każdy pacjent powinien sobie dokonywać pomiarów ciśnienia co najmniej dwa razy dziennie. Najlepiej jeśli to będzie rano i wieczorem. Najbardziej optymalne godziny to na przykład 6:00 oraz 18:00. Ciśnienie powinno się mierzyć po minimum 15 minutowym odpoczynku, aby nie wyszło ono nienaturalnie wysokie. Przed pomiarem nie powinno się również spożywać żadnych posiłków czy pić napojów, ponieważ może to mieć wpływ na jego wyniki. Pomiar powinien być dokonywany w pozycji siedzącej. Najlepiej wykorzystać do tego lewą rękę.