Glitter.pl

Moda, uroda, zdrowie, lifestyle

Kosmetyki Makijaż

Jak się nie malować?

Makijaż powinien pasować nie tylko do stylizacji, ale przede wszystkim do typu urody. Dobrze dobrany makijaż podkreśli atuty, poprawi rysy twarzy oraz zakryje niedoskonałości cery i pozostałości z nieprzespanej nocy. Jednak robiąc sobie makijaż bardzo łatwo popełnić błędy, na skutek których efekt będzie odwrotny od zamierzonego.

Czego unikać w makijażu, żeby niepotrzebnie nie dodawać sobie lat?

Przede wszystkim należy dobrać odpowiedni podkład, który powinien być dopasowany przede wszystkim do karnacji i rodzaju cery. Te błędy w makijażu to częsta plaga wśród kobiet. Podkład nigdy nie może być zbyt ciemny w stosunku do reszty ciała. Najlepiej, gdy jest o ton jaśniejszy od koloru skóry szyi i dekoltu. Również należy pamiętać, że rozprowadzając podkład na twarzy, należy nałożyć go również na szyję i dekolt. Nakładając go tylko do linii brody, sprawiamy, że odcinamy twarz od reszty ciała. A to bardzo źle wygląda.

Pamiętajmy, by podkładu nie nakładać zbyt dużo. W tym przypadku twarz będzie sprawiać wrażenie maski, a podkład uwydatni wszystkie zmarszczki i inne niedoskonałości.

Kolejnym błędem jest brak korektora pod oczy albo jego zbyt jasny lub zbyt ciemny kolor. Dobrze dobrany korektor powinien być podstawowym kosmetykiem w kobiecej kosmetyczce. Należy go tak dobrać, by po nałożeniu nie rolował się i nie wysuszał skóry. Dobrze dobrany zakryje cienie pod oczami i odejmie nawet kilka lat.

Źle pomalowane brwi potrafią nadać twarzy groteskowego wyglądu i postarzyć kobietę. Nie mogą być za cienkie, za grube, zbyt jasne czy zbyt ciemne. Przede wszystkim powinny wyglądać naturalnie.

Oczy zwierciadłem duszy

Częste błędy w makijażu dotyczą malowania oczu. Pierwszym takim błędem jest używanie dawno niemodnej już czarnej kreski w linii wodnej oka. W ten sposób zamiast powiększyć oko, sprawimy, że stanie się ono jeszcze mniejsze. W tym przypadku lepiej wybrać beżowe odcienie kredek z efektem lekkiego rozświetlenia.

Kolejnym błędem jest nieumiejętne używanie zbyt sypiących się cieni do oczu. Często podczas malowania spora część cieni ląduje na policzkach, a nawet brodzie. Żeby zmniejszyć sypanie się cieni podczas malowania, wystarczy delikatnie strzepać lub zdmuchnąć nadmiar produktu z pędzelka. Gdy się jednak coś posypie, wystarczy delikatnie zmieść drobinki z twarzy.

Nieroztarte cienie to następny częsty błąd w makijażu. Nakładając cienie powinno się rozcierać ich granice za pomocą pędzelków, które przeznaczone są do blendowania. Nieroztarte cienie sprawiają wrażenie niedokończonego makijażu i nie wyglądają naturalnie. Używanie wyłącznie matowych cieni również nie wygląda dobrze, ponieważ nadaje spojrzeniu ciężkości. Dobrze jest rozświetlić spojrzenie perłowymi lub foliowymi cieniami, nakładając je na górnej powiece w wewnętrznym kąciku oka.

Najładniej wykonany makijaż potrafią oszpecić źle wytuszowane rzęsy. Rzęsy powinny być dobrze wyczesane. Niedopuszczalne jest ich sklejenie i pozostawienie na nich grudek tuszu.

Jak widać jest sporo błędów, których należy się wystrzegać robiąc makijaż. Pamiętać należy, że aby osiągnąć wprawę w robieniu idealnego makijażu, należy przede wszystkim dużo ćwiczyć i nie bać się testować kosmetyków w poszukiwaniu tego idealnego.