Glitter.pl

Moda, uroda, zdrowie, lifestyle

Odżywka do włosów
Włosy

Odżywka do włosów – niezbędny kosmetyk w łazience każdej kobiety

Odżywka do włosów to podstawowy kosmetyk stosowany w pielęgnacji włosów. Ma za zadanie głęboko nawilżyć pasma, odżywić je, zregenerować oraz chronić przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. 

W zależności od przeznaczenia, odżywka będzie spełniać inne zadanie. Kosmetyk ten należy dobrać do rodzaju włosów oraz efektu jaki chce się osiągnąć. Szeroka gama produktów pozwala pielęgnować dogłębnie każde pasmo. 

Czy każdy powinien używać odżywki do włosów?

Zdecydowanie tak! Włosy codziennie narażone są na wysuszenie, zniszczenia mechaniczne (jak chociażby ocieranie się o szalik czy kurtkę), promieniowanie UV oraz wysoką temperaturę podczas suszenia czy stylizacji. Oczywiście włosy posiadają swoją naturalną ochronę – sebum. 

Jednak nie jest ono w stanie całkowicie dotrzeć do długich pasm. Z pomocą przychodzi odżywka do włosów zapewniająca nawilżenie i natłuszczenie kosmyków. Jest to jeden z najprostszych i najlepszych sposobów na poprawienie kondycji włosów i regenerację pasm w zaciszu własnego domu.

Jak działa odżywka?

Substancje aktywne zawarte w odżywce nie tylko nawilżają włosy. Mogą również zapobiegać matowieniu koloru (jest to szczególnie ważne dla osób farbujących włosy), chronić przed szkodliwym wpływem promieniowania słonecznego czy też chronić pasma przed wysoką temperaturą podczas stylizacji, co zapobiegnie ich uszkodzeniom – łamaniu i rozdwajaniu się.

Jak dobrać odpowiedni kosmetyk dla siebie?

Warto czytać etykiety. Producenci zawsze opisują dla kogo przeznaczona jest odżywka oraz jakie substancje aktywne zostały w niej użyte. Posiadaczki włosów kręconych powinny postawić na mocne nawilżenie, ponieważ ich włosy mogą mocno się przesuszać. Kosmetyki przeznaczone dla kręcono włosych nie tylko nawilżają loki, ale też pomagają osiągnąć mocniejszy skręt pasm oraz ograniczyć ich puszenie się. 

Kobiety, które mają włosy proste mogą chcieć osiągnąć większą objętość włosów. Warto zatem sięgnąć po takie odżywki, które tą objętość dają oraz – co szczególnie ważne – nie obciążają pasm. 

Włosy farbowane to szczególny rodzaj kosmyków – podatne na wysuszenie, łamanie czy niszczenie. Wybór odpowiedniego kosmetyku jest tutaj szczególnie ważny – nie tylko pomaga on uzyskać odpowiednio nawilżone pasma, ale też chronić je przed wypłukiwaniem koloru czy płowieniem. Właścicielki włosów delikatnych powinny postawić na wzmacniające odżywki do włosów.

Jak używać odżywek do włosów?

Najpopularniejszą metodą jest umycie pasm szamponem, nałożenie odżywki na odsączone kosmyki, odczekanie kilku minut, a następnie jej spłukanie. Inna metodą zyskującą na popularności jest OM – odżywienie i mycie

Najpierw nakłada się odżywkę, potem myje włosy, a następnie całość spłukuje. Jest to świetna metoda dla kobiet, które obawiają się obciążenia swoich pasm. Pielęgnując włosy w ten sposób, z pewnością uniknie się tego efektu. Kolejną ciekawą metodą jest OMO – odżywienie – mycie – odżywienie. 

Na wilgotne włosy nakłada się odżywkę, myje się włosy, następnie spłukuje się pasma i na koniec nakłada mocniej nawilżająca odżywkę. Ta metoda jest polecana dla właścicielek kosmyków wyjątkowo suchych, zniszczonych, łamiących się. Dzięki jej zastosowaniu włosy są chronione podczas całego procesu mycia oraz dostają dodatkową dawkę nawilżenia.

Jakich składników warto szukać w odżywce do włosów?

Kwas hialuronowy oraz aloes zapewniają dogłębne nawilżenie włosów. Oleje, jak na przykład makadamia, olej z pestek awokado czy jojoba nawilżają, natłuszczają i chronią pasma. Proteiny, takie jak keratyna czy jedwab, wzmacniają i regenerują włosy. Wybierając kosmetyk dla siebie warto zwrócić uwagę, by zawierał on przynajmniej jeden składnik z każdej wymienionej grupy – dzięki temu odżywka zapewni optymalną pielęgnację naszym włosom.

Więcej znajdziesz tutaj: https://trena.pl