Glitter.pl

Moda, uroda, zdrowie, lifestyle

Pielęgnacja Włosy

Domowa pielęgnacja włosów

Każda z nas wie, że największym oraz najcięższym próbom są poddawane właśnie nasze włosy. Nic w tym dziwnego, ponieważ my jako kobiety kochamy wręcz eksperymentować, jeżeli chodzi o fryzurę, długość oraz o kolor włosów. Na co dzień malujemy włosy, kręcimy albo prostujemy. Najczęściej na jesień albo w zimie włosy nam się znacznie wysuszają, przez co nie mamy możliwości łatwego rozczesania ich. Robi się z nich niestety siano. Nie każdą z nas jest stać na chodzenie cyklicznie do fryzjera i na robienie sobie na przykład prostowania keratynowego. Na szczęście nic straconego, ponieważ naprzeciw wychodzi nam domowa pielęgnacja włosów.

Domowa pielęgnacja włosów

Jest to super pomysł dla każdego, ponieważ po pierwsze, aby poprawić kondycję naszych włosów nie musimy nawet wychodzić z domu, po drugie większość potrzebnych nam składników do stworzenia szamponów albo masek do włosów mamy już na przykład w swojej kuchni, a po trzecie taka domowa pielęgnacja włosów kosztuje nas dosłownie grosze. Jeżeli chodzi o produkty, które są najczęściej używane do włosów, jest to z pewnością miód i mleko. Nie bez powodu widujemy szampony do włosów właśnie z miodem oraz z mlekiem. Jeżeli chcemy natomiast naturalnie rozjaśnić włosy, powinniśmy się zainteresować rozjaśnianiem włosów właśnie dzięki wodzie utlenionej. Kolejna rzecz jest to jogurt naturalny. Potrafi on wręcz idealnie poradzić sobie z suchymi oraz z łamliwymi włosami.

Gdzie możemy szukać pomysłów na domową pielęgnację włosów?

Jeżeli chodzi o to gdzie możemy szukać takich inspiracji – jest to po pierwsze strona internetowa o nazwie youtube.com. Tam znajdziemy wiele najróżniejszych tutorialów prowadzonych przez super dziewczyny, które zajmują się (najczęściej zawodowo) fryzjerstwem albo ogólnie pojętą kosmetyką. Jest to tak naprawdę kopalnia wiedzy, chociaż nie wszyscy zdajemy sobie z tego sprawę. Oprócz tego wiele kobiet (i nie tylko) prowadzi swoje blogi. Są tam dostępne najróżniejsze porady kosmetyczne. Jak poszukamy głębiej, na pewno znajdziemy tam także porady dotyczące domowej pielęgnacji włosów. Jeżeli nie chcemy korzystać z porad internetowych, możemy także bez problemu skorzystać z możliwości, jakie daje nam świat realny, czyli na przykład gazety.

Domowa pielęgnacja włosów – na zwrócić uwagę robiąc maseczki na włosy?

Jeżeli chodzi o to co powinniśmy wiedzieć robiąc tego typu rzeczy – jest to na pewno o wiele zdrowsze niż zapychanie naszego (i tak już obciążonego) organizmu najróżniejszymi chemikaliami. Znajdują się one niestety we wszystkich kosmetykach dostępnych na rynku. Nasze babcie o tym wiedzą.