Glitter.pl

Moda, uroda, zdrowie, lifestyle

elegancja
Moda

Jak bawić się modą, a przy tym zawsze prezentować się elegancko?

Często można usłyszeć, że modą można, a nawet trzeba się bawić i trudno się z tym nie zgodzić. Dziś przedstawimy Wam jak to zrobić, a przy tym zawsze prezentować się elegancko. Wbrew pozorom wcale nie jest to trudne, a wręcz przeciwnie jest to banalnie proste.

Eleganckie ubrania i casualowy dodatek

Zabawa modą polega w dużej mierze na łączeniu elementów, które są różne, a przy tym jednak pasują do siebie, choć może nie tworzą monochromatycznej stylizacji. Moda oparta na kontraście cieszy się uznaniem już od wielu lat i co ważne, nic nie wskazuje na to, aby stała się passe. W tym przypadku wystarczy tylko połączyć eleganckie ubrania z dodatkiem w casualowym stylu. Można więc ubrać cygaretki, elegancką koszulę i marynarkę. Do tego jeszcze obuwie typu oxfordy. Teraz czas na kontrastujący dodatek. W tym przypadku będzie to torba męska listonoszka. Możecie też postawić na elegancki garnitur i zestawić go ze sportowym obuwiem. Efekt finalny będzie naprawdę świetny. Pamiętajcie, że moda oparta na kontraście wcale nie musi być krzykliwa, a wręcz przeciwnie może być bardzo subtelna i stylowa.

Zabawa kolorem

Warto, a nawet trzeba bawić się modą, a może tym razem bardziej kolorem. Zamiast stawiać tylko i wyłącznie na stonowane kolory, można nieco zaszaleć i wybrać te bardziej intensywne i oryginalne. Rzecz jasna nie mamy tutaj na myśli, by świecić się niczym choinka, lecz raczej to, aby do Waszej standardowej stylizacji dobrać jakiś dodatek w mocnym kolorze. Osiągnięcie świetnego efektu wcale nie jest trudne. Wystarczy tylko, że planując codzienną stylizację jeden element wymienicie i zastąpicie go takim w mocnym kolorze. Powiedzmy, że lubicie styl casualowy, a więc stawiacie na jeansy, białą koszulkę, senakersy, kurtkę z jeansu oraz listonoszkę. Teraz wymieniacie jeden z elementów, który zastępujecie modelem w mocnym kolorze. Mogą to być choćby sneakersy, gdzie zamiast białych wybierzecie takie w kolorze zielonym, czerwonym czy żółtym. Możecie też zamiast białej koszulki postawić na taką w wyrazistym kolorze. Zatem jak widzicie osiągniecie ciekawej stylizacji i zabawa modą nie jest wcale trudna. Nie trzeba wcale silić się na maksymalną oryginalność.

Casual look i oficjalna torba męska

Małe rzeczy mają duże znaczenie i rzeczywiście potrafią sprawić, że stylizacja zmienia się o 180 procent i staje się maksymalnie ciekawa. Zatem modą możecie też się bawić, dodając formalny dodatek do casualowej stylizacji. W wielu miejscach pracy obowiązuje dess code, a w niektórych najbardziej formalny, gdzie stawia się na białą koszulę, oxfordy i garnitur i właśnie tym formalnym stylem będziemy teraz się inspirować. Wystarczy tylko postawić na casualowy look, czyli choćby na spodnie typu bojówki, koszulę typu t-shirt oraz sneakersy. Jako formalny dodatek należy postawić na oficjalną torbę męską typu teczka. Możecie też pójść w drugą stronę, czyli postawić na formalną stylizację i dobrać do niej torbę listonoszkę. Pamiętajcie, że tutaj liczy się skrajność, czyli trzeba postawić na jakiś rodzaj stylizacji i zestawić go z dodatkiem, który jest jej totalnym przeciwieństwem. Nie należy natomiast łączyć ubrań pół na pół, bo wtedy osiągniecie totalny miszmasz. Nie powinno się też zestawiać kolorów typu srebrny ze złotym czy wybierać odzieży z brokatem.

O czym jeszcze pamiętać bawiąc się modą, by świetnie wyglądać?

Każdy z nas powinien nosić się jak chce. I w żadnym przypadku nie należy kogoś krytykować jak wygląda. Oczywiście pamiętajcie też, że bawiąc się modą, nie można zatracać siebie, a to oznacza, że nie należy się przebierać, lecz ubierać. W ubraniach trzeba czuć się dobrze. Jeżeli coś do Was nie przemawia, to nie musicie wcale tego nosić tylko dlatego, że jest modne. Najważniejszy jest Wasz komfort i Wasza wygoda. W końcu możecie też zawsze być wierni klasyce, ale równie dobrze możecie zupełnie nie zwracać uwagi na to, co nosicie i każda postawa jest jak najbardziej ok.

Stworzenie modnych, ale nie nudnych stylizacji w eleganckim wydaniu wcale nie jest trudne. Pamiętajcie, że wystarczy tylko elegancki dodatek, by nawet prosty look zyskał nutę elegancji. Zatem nawet łącząc style można prezentować się się „wyjściowo”.