Glitter.pl

Moda, uroda, zdrowie, lifestyle

esperal
Zdrowie

W jaki sposób działa esperal?

Wychodzenie z alkoholizmu jest bardzo trudnym i złożonym procesem, który nie zawsze kończy się sukcesem. Wielu alkoholików decyduje się na esperal, który stanowi jedną z form leczenia nałogu. 

Czym jest esperal? 

Chyba każda osoba słyszała o popularnej wszywce alkoholowej, która przybiera postać implantu wszczepionego pod skórę. Esperal (https://chirurg-24.pl/oferta/esperal/), bo to właśnie o nim mowa, jest środkiem stosowanym w leczeniu uzależnienia od alkoholu. Jego działanie opiera się na substancji czynnej, która blokuje metabolizm alkoholu w wątrobie. Prowadzi to do pojawienia się szeregu bardzo nieprzyjemnych dolegliwości, które potrafią być wyjątkowo uciążliwe i bolesne. Wielu specjalistów uznaje esperal za metodę mało etyczną, która nie leczy alkoholizmu, ale wywołuje jedynie mechanizm odstraszenia. Pomimo tego że esperal wypierany jest przez inne formy terapii, a w niektórych krajach został całkowicie zakazany, to jednak w Polsce wciąż jest dostępny, także w formie przyjmowanych doustnie tabletek. 

W jaki sposób podaje się esperal? 

Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że esperal można podawać na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest zastosowanie wszywki. W takiej sytuacji tabletki wszczepia się pod skórę pacjenta w ilości od 8 do 10 sztuk. Zabieg zazwyczaj powtarza się po 8 miesiącach. Przeprowadzany jest on przez doświadczonego lekarza, który potrafi odpowiednio ustalić dawkę dla konkretnego pacjenta. Drugim ze sposobów zażywania esperalu jest przyjmowanie go doustnie. Pacjent musi zdawać sobie sprawę z tego, że przed zażyciem tabletki powinien zachować co najmniej 24 godziny abstynencji. Warto pamiętać o tym, że lek nie powinien być przyjmowany dłużej niż pół roku. 

Czy esperal jest skuteczny?

 Zabieg wszywania esperalu stosowany jest w wielu miejscach w Polsce, a zwłaszcza w dużych miastach, takich jak Warszawa. Pomimo tego że jego cena jest dość wygórowana, to wciąż decyduje się na niego wiele osób mających problemy z nadmiernym spożyciem alkoholu. Nieprzyjemne dolegliwości, które pojawiają się po spożyciu alkoholu, spowodowane są nadmiernym gromadzeniem się w organizmie aldehydu octowego. W przypadku zastosowania wszywki esperalu można zapobiec temu jedynie poprzez powstrzymanie się od picia. Działanie esperalu opiera się na wywołaniu strachu przed przykrymi objawami, które pojawiają się po spożyciu alkoholu. Podsumowując, popularna alkoholowa wszywka dla wielu osób jest ostatnią deską ratunku, jeśli chodzi o walkę z nałogiem. Nie powstrzymuje ich dość wygórowana cena zabiegu – niestety, nawet ta forma terapii nie zawsze jest skuteczna.

Artykuł sponsorowany