Glitter.pl

Moda, uroda, zdrowie, lifestyle

Wygodne ubrania do pracy w domu
Moda

Wygodne ubrania do pracy w domu – jak wyglądać dobrze w dresach?

Kiedy pracujemy w domu, nie musimy ubierać równie sztywno co do biura. W tej sytuacji szukamy stroju, który będzie w jak najmniejszym stopniu krępować nasze ruchy i jednocześnie zapewni uczucie przyjemnego otulenia.

Dres wpisuje się w te wymogi wręcz idealnie. Oczywiście chodzi tutaj o luźne, bawełniane spodnie a nie ubranie z kreszu czy tworzyw sztucznych. Ich uzupełnienie może stanowić rozpinana bluza z kapturem. Pamiętajmy – wygodne ubrania do pracy w domu nie muszą być mało estetyczne!

I tak, oczywiście tego typu ubrania nosi się przede wszystkim dla wygody. Są jednak osoby, które nie poczują się dobrze, jeśli nie wyglądają dobrze. I właśnie z myślą o nich stworzyliśmy ten poradnik. Na jego łamach podpowiadamy, jak ciekawie dobrać ubranie do pracy w domu.

Jakie dresy wybrać do pracy w domu?

Jeszcze kilkanaście lat temu dres kojarzył się z dwoma rzeczami – sportem i podejrzanymi panami na zakazanych osiedlach.

Dzisiaj tego typu ubrania występują w naprawdę szerokiej gamie krojów i kolorów.

Możemy się więc nimi dosyć swobodnie bawić. Na rynku możemy kupić dresowe spodnie workowate albo przylegające i podkreślające kształty. Te ostatnie swobodnie możemy połączyć z luźną oddychającą bluzką. Jeśli chcemy również w domu zachować uwodzicielski wygląd, bluzka może oczywiście mieć dekolt.

Ważna jest również kwestia kolorów. W dzisiejszych czasach możemy kupić dres dosłownie w każdej barwie. Zielone spodnie możemy uzupełnić na przykład niebieską bluzką albo bluzą.

Pamiętajmy również, że dres wcale nie musi być w jednym kolorze. Obecnie dostępne są na rynku spodnie i bluzy wielokolorowe. Niektóre z nich mają na bokach naszyte łaty odmiennej barwy. Inne są pachworkowym szałem kolorystycznym.

I właśnie te wielobarwne elementy mogą zastąpić nam dodatki. Dzięki nim możemy zachować swobodę ruchów, ale i tak bawić się wyglądem.

Domowe alternatywy dla dresów

Wraz ze wzrostem popularności pracy zdalnej na powierzchnię internetu wypłynął pewien żart. Użytkownicy mediów społecznościowych prześcigali się w zamieszczaniu outfitów do korporacyjnych calli. Większość z nich składa się z eleganckiego ubrania u góry (na przykład koszuli) i bielizny na dole.

Zdecydowanie odradzamy ten look. Jest on połączeniem braku wygody z całkowitym podeptaniem zasad elegancji. Jeśli musimy brać udział w spotkaniu online, również możemy wyglądać ładnie (i jednocześnie czuć się komfortowo).

Jeden z przykładów tego typu ubrania to leginsy uzupełnione tuniką. Ta ostatnia jest luźna i zwiewna, ale jednocześnie może prezentować się równie imponująco co niejedna sukienka. Co ważniejsze tuniki obecnie można nabyć w dziesiątkach różnych odmian. Na rynku są dostępne między innymi modele swetrowe, które przy okazji zapewniają dużą izolacyjność cieplną.

Pamiętajmy też, że aby godnie się prezentować na callu, wcale nie musimy zakładać koszuli. Często wystarczy podkoszulka typu pollo. Oczywiście dolnej części naszego outfitu nikt nie będzie widział, ale jednocześnie i tak warto założyć coś innego niż samą bieliznę. Dobrym rozwiązaniem są spodnie typu alladyn – bliscy kuzyni dresu. Ten ubiór jest przewiewny a jednocześnie zapewnia swobodę niemal tak dużą co luźna sukienka.