Glitter.pl

Moda, uroda, zdrowie, lifestyle

Jak higienicznie używać pumeksu
Uroda

Jak higienicznie używać pumeksu?

Piękne, zadbane stopy latem są prawdziwą wizytówką właściciela czy właścicielki. Dla wielu osób największą trudność sprawia martwy naskórek i zgrubienia. Można się ich jednak bardzo łatwo pozbyć, stosując pumeks – niewielki produkt, który można znaleźć niemal w każdym sklepie.

  1. Jakie zalety ma pumeks naturalny?

  2. Pumeks kosmetyczny – w jaki sposób używać pumeksu?

W jaki sposób bezpiecznie i higienicznie używać pumeksu? Spróbujmy dowiedzieć się więcej na ten temat.

Jakie zalety ma pumeks naturalny?

W pielęgnacji stóp pumeksy są powszechnie stosowane. Dzięki nim można usunąć zrogowaciały naskórek, pozbyć się nagniotków i cieszyć delikatnymi, gładkimi stopami. Warto zaznaczyć, że pumeksy naturalne są ekologiczne i biodegradowalne. Powstają one z zastygniętej lawy. Kiedy jest ona gorąca, powstają na niej pęcherzyki. Po zastygnięciu pozostaje skała wulkaniczna o specyficznej strukturze. To właśnie jest pumeks – produkt o wysokim stopniu ścieralności, używany w wielu domach do codziennej pielęgnacji stóp, ale także w różnych dziedzinach przemysłu.

Główne zalety pumeksu to:

  • możliwość skutecznego usunięcia zrogowaciałego naskórka,

  • łatwość użycia,

  • delikatność działania,

  • brak ryzyka reakcji alergicznej,

  • możliwość pobudzenia punktów biologicznych, które są na stopach.

Pumeks kosmetyczny – w jaki sposób używać pumeksu?

Chociaż wielu osobom wydaje się, że użycie pumeksu jest dziecinnie proste, tak naprawdę bardzo łatwo zrobić to źle. Przyjrzyjmy się zatem najważniejszym zasadom. Przede wszystkim, pumeksu nie należy używać zbyt często, w przeciwnym razie zgrubiały naskórek zacznie budować się znacznie szybciej. Najlepiej robić to raz na tydzień, a nawet rzadziej, jeżeli to wystarcza. W jaki sposób powinno wyglądać pumeksowanie? Musi ono być delikatne, bez nadmiernego nacisku. Powinno rozpoczynać się od namoczenia stóp w wodzie z mydłem lub dedykowaną solą. Najlepiej wykonywać okrężne ruchy. 

Bardzo ważna jest także troska o sam pumeks. Trzeba go starannie oczyszczać po każdym użyciu, najlepiej z mydłem i szczotką. Następnym krokiem jest suszenie, najlepiej poza łazienką. Dzięki temu pumeks nie przebywa w wilgotnej przestrzeni, a na jego powierzchni nie będą rozwijać się bakterie czy drobnoustroje. Pumeksu nie wolno dzielić z innymi czy pożyczać, ponieważ zwiększa to ryzyko zarażenia się na przykład grzybicą. Raz na jakiś czas warto wyparzyć go we wrzątku. Można także moczyć w zimnej wodzie z solą przez kilkanaście godzin. Pumeks warto także regularnie wymieniać na nowy, zwłaszcza, jeżeli nie wykonuje się dezynfekcji.

Artykuł sponsorowany