Glitter.pl

Moda, uroda, zdrowie, lifestyle

Schodołazy gąsienicowe
Zdrowie

Schodołazy gąsienicowe i krzesełkowe

Schodołazy to urządzenie wspomagające osoby poruszające się na wózku inwalidzkim w momencie, gdy napotkają trudności z pokonaniem bariery architektonicznej, jaką są schody. Mimo spopularyzowania problemu, nie zawsze istnieje możliwość ze skorzystania z platformy bądź windy. Problem transportu automatycznie zostaje pokonany w momencie zakupu lub wypożyczenia schodołazu. Schodołazy gąsienicowe i krzesełkowe są mobilne oraz proste w obsłudze – nawet dla osób, które mają z nimi styczność po raz pierwszy. Można z nich bezpiecznie korzystać zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Umożliwiają one pokonanie każdej kondygnacji i schodów bez konieczności ich modyfikacji. Jaka jest różnica między tymi dwoma modelami i jak z nich korzystać? Sprawdź informacje przygotowane w poniższym materiale.

SKIB-MED, to firma działająca na terenie województwa lubelskiego – głównie w: Lublinie, Puławach, Świdniku, Kraśniku, Lubartowie, Łęcznej i okolicach. Mając na uwadze dobro klienta, sklep oferuje bezpłatną konsultację, podczas której wykwalifikowany personel gwarantuje pomoc w doborze akcesoriów odpowiadającym potrzebom przyszłego użytkownika. Systematyczny, ciągły rozwój i wieloletnia aktywność na rynku medycznym, pozwoliła na nawiązanie współpracy ze sprawdzonymi producentami. W ofercie sklepu znajdziesz więc certyfikowane urządzenia najnowszej generacji, spełniające wszelkie kryteria bezpieczeństwa. Co więcej, klienci SKIB-MED zyskują wsparcie na każdym etapie zakupu oraz pomoc w uzyskaniu dofinansowania na zakup profesjonalnego sprzętu medycznego ze środków Powiatowych Centrów Pomocy Rodzinie (PCPR) oraz w uzyskaniu refundacji NFZ. Postaw na jakość produktu i dołącz do grona zadowolonych klientów.

Jak działają profesjonalne schodołazy gąsienicowe od SKIB-MED? 

Schodołazy gąsienicowe poruszają się z wykorzystaniem gąsienic najeżdżających na krawędzie schodów. Łatwe sterowanie umożliwia szybką naukę bezpiecznego użytkowania przez operatora. Podczas stosowania urządzenia nie jest wymagany duży nakład siły fizycznej. Schodołazy są całkowicie bezpiecznym i bezawaryjnym udogodnieniem. Najpopularniejszym i powszechnie stosowanym schodołazem gąsienicowym, jest schodołaz Vimec TO9. Jego waga wynosi ok. 47 kg, dzięki czemu daje możliwość udźwigu 130 kg na zasięg 45 pięter. Można go uzyskać ze środków PFRON, składając wniosek na Bariery Architektoniczne, w czym pomoże Ci wykwalifikowany zespół firmy. W celu uzyskania szczegółów i sprawdzenia dostępności produktu wejdź na SKIB-MED.pl.

Schodołazy krzesełkowe – praktyczny i niezawodny

Schodołazy krzesełkowe, zwane również kroczącymi, idealnie sprawdzają się podczas transportu w trudnych warunkach. Ich lekka waga oraz zwrotność umożliwia łatwe i wygodne przemieszczenie nawet na wąskich, krętych klatkach schodowych. Są przy tym wygodne w przechowywaniu, a w razie potrzeby, zmieszczą się do bagażnika samochodu. Schodołaz kroczący Liftkar PT Outdoor, jest jednym z najmniejszych schodołazów, którego waga wynosi zaledwie 34 kg. Przeznaczony jest dla pacjentów, którzy są w stanie sami samodzielnie usiąść na siedzisku, które dzięki podłokietnikom i zabezpieczeniom gwarantuje pełny komfort transportu pacjenta. Wejdź na oficjalną stronę sklepu SKIB-MED, gdzie uzyskasz wszelkie istotne informacje.