Glitter.pl

Moda, uroda, zdrowie, lifestyle

Włosy

Pielęgnacja włosów kręconych

Każdy kto posiada włosy z tendencją do kręcenia wie, jak trudne są one w pielęgnacji. Bardzo łatwo się wysuszają i łamią, pod wpływem byle czynników typu wilgotnego powietrza czy nieodpowiednich kosmetyków zaczynają niemiłosiernie się puszyć, albo przeciwnie, zbijają się w strąki i wyglądają, jakby długo były niemyte. Pielęgnacja kręconych włosów to nie lada wyzwanie – ale fakt jest taki, że wystarczy nauczyć się kilku tricków, dzięki którym będziemy mogli opanować puszenie i sprawić, żeby nasze włosy układały się w piękne fale lub loczki.

Od czego zacząć?

Przede wszystkim, zrezygnuj z rozczesywania na sucho. Rozczesywanie na sucho sprawia, że fale i loczki niszczą się, a zamiast tego na głowie pojawia się puch. Włosy kręcone powinny być rozczesywane na mokro, po umyciu i zastosowaniu odżywki. Dzięki temu, po wysuszeniu, włosy nie będą już wymagały rozczesywania, a połączą się w ładne, świeże fale. Oczywiście niezbędnym akcesorium będzie szczotka do włosów kręconych. Szczotka do włosów kręconych ma szerzej rozstawione ząbki niż standardowa szczotka – dzięki temu jest mniejsza szansa że spowoduje skołtunienie włosów. A nawet jeśli uznamy, że nasze włosy potrzebują rozczesania na sucho, na przykład przez wiatr, szczotka do włosów kręconych spowoduje mniejsze uszkodzenia struktury włosa, a także nie zniszczy naszych loków całkowicie.

Kolejna sprawa to odpowiednia pielęgnacja

Włosy kręcone kochają różnego rodzaju nawilżacze i oleje. Warto zatem postawić na odżywki bazujące na olejach i ekstraktach roślinnych. Ekstrakty nawilżą włos, a oleje zamkną wilgoć wewnątrz włosa i stworzą na jego powierzchni warstwę ochronną, dzięki czemu włosy będą mniej podatne na niszczenie. Warto do włosów kręconych używać kosmetyków które nie zawierają silikonów. Silikony są ciężkie i oblepiają włos – olejki będą zdecydowanie lepszym rozwiązaniem.
Warto też zaopatrzyć się w suszarkę z dyfuzorem. Taka suszarka pomoże nam wysuszyć włosy bez konieczności niszczenia loków, bo nie zakłada rozczesywania włosów w trakcie suszenia. Dyfuzor to akcesorium które pomoże nam ułożyć piękne loki i fale. Jeżeli masz dobrą suszarkę bez dyfuzora, można dokupić do niej dyfuzor po prostu dokupić – nie trzeba kupować całkowicie nowej suszarki.
Odpowiednio pielęgnując kręcone włosy, używając akcesoriów takich jak szczotka do włosów kręconych i suszarka z dyfuzorem, a także używając dobrze dobranych kosmetyków, będziemy mogli cieszyć się pięknymi, kręconymi włosami, bez puszenia się czy zbyt szybkiego przetłuszczania.