Glitter.pl

Moda, Uroda, Zdrowie, Lifestyle

Włosy

Pielęgnacja włosów kręconych

Każdy kto posiada włosy z tendencją do kręcenia wie, jak trudne są one w pielęgnacji. Bardzo łatwo się wysuszają i łamią, pod wpływem byle czynników typu wilgotnego powietrza czy nieodpowiednich kosmetyków zaczynają niemiłosiernie się puszyć, albo przeciwnie, zbijają się w strąki i wyglądają, jakby długo były niemyte. Pielęgnacja kręconych włosów to nie lada wyzwanie – ale fakt jest taki, że wystarczy nauczyć się kilku tricków, dzięki którym będziemy mogli opanować puszenie i sprawić, żeby nasze włosy układały się w piękne fale lub loczki.

Od czego zacząć?

Przede wszystkim, zrezygnuj z rozczesywania na sucho. Rozczesywanie na sucho sprawia, że fale i loczki niszczą się, a zamiast tego na głowie pojawia się puch. Włosy kręcone powinny być rozczesywane na mokro, po umyciu i zastosowaniu odżywki. Dzięki temu, po wysuszeniu, włosy nie będą już wymagały rozczesywania, a połączą się w ładne, świeże fale. Oczywiście niezbędnym akcesorium będzie szczotka do włosów kręconych. Szczotka do włosów kręconych ma szerzej rozstawione ząbki niż standardowa szczotka – dzięki temu jest mniejsza szansa że spowoduje skołtunienie włosów. A nawet jeśli uznamy, że nasze włosy potrzebują rozczesania na sucho, na przykład przez wiatr, szczotka do włosów kręconych spowoduje mniejsze uszkodzenia struktury włosa, a także nie zniszczy naszych loków całkowicie.

Kolejna sprawa to odpowiednia pielęgnacja

Włosy kręcone kochają różnego rodzaju nawilżacze i oleje. Warto zatem postawić na odżywki bazujące na olejach i ekstraktach roślinnych. Ekstrakty nawilżą włos, a oleje zamkną wilgoć wewnątrz włosa i stworzą na jego powierzchni warstwę ochronną, dzięki czemu włosy będą mniej podatne na niszczenie. Warto do włosów kręconych używać kosmetyków które nie zawierają silikonów. Silikony są ciężkie i oblepiają włos – olejki będą zdecydowanie lepszym rozwiązaniem.
Warto też zaopatrzyć się w suszarkę z dyfuzorem. Taka suszarka pomoże nam wysuszyć włosy bez konieczności niszczenia loków, bo nie zakłada rozczesywania włosów w trakcie suszenia. Dyfuzor to akcesorium które pomoże nam ułożyć piękne loki i fale. Jeżeli masz dobrą suszarkę bez dyfuzora, można dokupić do niej dyfuzor po prostu dokupić – nie trzeba kupować całkowicie nowej suszarki.
Odpowiednio pielęgnując kręcone włosy, używając akcesoriów takich jak szczotka do włosów kręconych i suszarka z dyfuzorem, a także używając dobrze dobranych kosmetyków, będziemy mogli cieszyć się pięknymi, kręconymi włosami, bez puszenia się czy zbyt szybkiego przetłuszczania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *