Trendy

Nasi zaopatrzeniowcy komponują kolekcje pracując w nieprzerwanym procesie twórczym. Kolekcje opracowuje się często z rocznym wyprzedzeniem. Inspiracje czerpiemy z podróży, mody ulicznej, mediów i targów.

Każda sztuka biżuterii lub dodatków, które znajdziesz w sklepie Glitter, jest poddawana szczegółowej kontroli zanim trafi na półki. Jest to długi i zaawansowany proces, w którym każdy pojedynczy przedmiot podlega ocenie pod względem projektu, jakości i aktualności, jeśli chodzi o modę. Nasi zaopatrzeniowcy ściśle ze sobą współpracują jako zespół, ale mają też swoje specjalizacje, dzięki czemu każda z grup towarów podlega ciągłemu rozwojowi.

Cały proces, począwszy od określenia trendów na dany sezon po przybycie produktu do naszych sklepów, trwa około roku. Najważniejszym etapem w naszym dziale zaopatrzenia to analiza i opracowanie produktów, które będziemy szczególnie lansować. Pracujemy według czterech sezonów: wiosna, lato, jesień i zima. Każdy sezon obejmuje kilka trendów/kolekcji.

Informacje i inspiracje

Prace nad opracowaniem trendów zaczynamy od zebrania jak największej ilości informacji i inspiracji. Inspiracje czerpiemy z wizyt na różnego rodzaju targach mody z całego świata, a także z podróży np. do Londynu, Nowego Jorku i Tokio. Uczestniczymy w seminariach i współpracujemy w wieloma uznanymi analitykami trendów. Dla naszych zaopatrzeniowców jest to nieustający proces ciągłego aktualizowania wiedzy i bycia na bieżąco z wydarzeniami w świecie mody, aby móc sprostać oczekiwaniom naszych klientów.

Opracowywanie kolekcji

Dysponując wszystkimi potrzebnymi informacjami, dokonujemy analizy i opracowujemy trendy, przywiązując przy tym dużą wagę do tego, aby były odpowiednie dla naszego asortymentu i naszej grupy docelowej. Każda kolekcja i trend jest szczegółowo omawiany i analizowany pod kątem kolorów, modeli, stylu i wyrazu. Dopiero wówczas przybierze konkretną formę.

Ostateczny wybór

Następnie następuje szalenie ważny proces, mianowicie ostateczny wybór i zakup wybranych kolekcji/trendów.